Настоящият руски премиер Владимир Путин печели президентските избори в Русия още на първи тур, сочат резултатите от обработени над 99% от протоколите на избирателните комисии, съобщи РИА Новости, като се позова на председателя на руската Централна избирателна комисия Владимир Чуров.
Путин е получил 63,75% от подадените гласове, като е бил подкрепен от 45 190 640 избиратели.
Лидерът на комунистите Генадий Зюганов остава на второ място с над 12 166 000 гласа, или 17,19%.
Трети е милионерът Михаил Прохоров с над 5 536 500 гласа, или 7,82%.
Четвърти остава лидерът на Либерално-демократическата партия Владимир Жириновски, подкрепен от над 4 409 000 избиратели, което му осигурява 6,23% от гласовете.
На пето място е лидерът на Справедлива Русия и бивш дългогодишен председател на горната камара на руския парламент Сергей Миронов с над 2 724 000 гласа, или 3,85%.
Гласували са 65,3% от руските избиратели, което е с 5% повече от участието на парламентарните избори, проведени на 4 декември 2011 г.
„Нямаше никакви забавяния и паузи при въвеждането на протоколите. Въвеждането на протоколите в Държавната автоматизирана система „Избори“ се извършваше непрекъснато. Това показва, че районните и секционните избирателни комисии са били добре подготвени“, посочи Чуров.
По думите му настоящите резултати могат да се променят само със стотни от процента след въвеждането на всички протоколи в автоматизираната система.


Русия сваля стандарта на горивото в кризата
Закопчаха петима мъже с дрога във Варна
РЗИ : Възрастните, децата и хронично болните са най-застрашени в жегата
Йотова стана "Доктор хонорис кауза" на церемония в БАН
Радост за пенсионерите: НОИ изплаща актуализираните пенсии на 7 юли
България е плаха пред европейските институции, бизнесът не знае как работят
Руиз-Хернандес: Панамският канал е успешен бизнес модел, част 2
Руиз-Хернандес: Панамският канал е успешен бизнес модел, част 1
Китайски Jeep за Европа: Новият залог на Stellantis до 2030 г.
САЩ имат и правилни ходове, например в Ливан
21 ключови факта за новото BMW X5
Швед направи 16-цилиндров двигател от четири мотора Volvo
Как се раждат безшумните гуми
Защо изчезнаха красивите емблеми от предния капак
Новият робот на BMW се оказа стряскащо хуманоиден
Обраха къщата на социолога Кънчо Стойчев
21-годишен мъж е арестуван за побой над майка си
Бюджетът под обстрел: КНСБ настоява за повече прозрачност и таван на заплатите
Украйна е изправена пред нови сътресения на пазара за горива