Сайтът на Централната избирателна комисия на Русия е бил подложен в днешния изборен ден на DDоS атака от айпи адреси от 15 страни. Това съобщи пред журналисти председателят на ЦИК Елла Памфилова, предаде ТАСС.
Тя каза, че днес между 2 и 5 часа през нощта е била парирана компютърна атака срещу сайта на комисията от типа "отказ от услуга". Пикът е бил в 2,20 часа московско време. Източниците на атаката са били разположени в 15 страни, каза Памфилова и уточни, че са били атакувани и редица медии, не само сайтът на ЦИК.
Междувременно стана ясно, че приключи гласуването на президентските избори в Камчатка и Чукотка, в руския Далечен изток, където избирателните секции вече затвориха в 20 часа местно време.
Активността е била висока, съобщиха представители на регионалните избирателни комисии, цитирани от ТАСС. Още в 18 часа местно време в Камчатка са гласували 63,86 на сто от избирателите. На предишните избори през 2012 г. към този момент своя избор са били направили 54,04 на сто от гласоподавателите.
Традиционно висока е била избирателната активност в Чукотка, където два часа пред затварянето на секциите са гласували 76,34 на сто, приблизително колкото и през 2012 г., когато са гласували 76%.
/БТА/


Учени предупреждават: Само климатикът не може да се справи с екстремните горещини
Съветник на Илияна Йотова спаси дете в Гърция
Времето утре ще бъде предимно слънчево
От 1 август: Вдигат доходния праг за получаване на детски надбавки
Изтича старият петгодишен договор за сметопочистването на Варна
И демократите в САЩ залагат на популистки кандидати
Американската доминация на бойното поле е заплашена
Британското „поколение от спалнята“ е цъкаща бомба
Сривът на един крипто токен показва мащаба на заплахата от AI хакерство
AI моделите не могат да имат съзнание в днешния си вид
Германец остана без книжка заради пускането на климатик
С каква кола се придвижва Лео Меси на световното
Как работи новата ръчна скоростна кутия на Ferrari
Изкуственият интелект предизвика нова криза в автомобилната индустрия
Кризата във Volkswagen реши проблем с дизела
Етна изригна отново и наруши полетите в Сицилия ВИДЕО
Производството на прочутото вино на Санторини се срина
Захарова: Зеленски не се нуждае от украинци, живи или мъртви
История на надеждата: Куче оцеля осем дни под руините след земетресенията ВИДЕО
преди 8 години Ем те от жънене у фейса до там я докараха, да ти кажа... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Това е точно хибридна война-до толкова създаваш "лош" образ на врага ,че за нищо да не му се вярва,е това действа за слабите умствено и манипулируемите духом. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години нали, даже не са знаели че правят атака ... оня си е мислил че си жъне фермата у фейса ! :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Тия американци са много зле, една хакерска атака като хората не могат да спретнат. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години ...кухо отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години *** разбира се ... сега ще има и опит да се манипулират изборите ви, хахахахаха. плоско и без въображение ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар