Стотици са ранени в сблъсъци с полицията в Румъния, където снощи се състояха антиправителствени протести, предаде ДПА, цитирайки Аджерпрес.
Край сградата на правителството бяха арестувани няколко души.
По данни на полицията в Букурещ са протестирали 20 хил. души., но по неофициална информация протестиращите са били 100 хил. Хиляди хора изразиха недоволството си и в други градове.
Румънците са недоволни от решенията на управляващите социалдемократи по отношение на правосъдните закони и наказателните кодекси, от отстраняването на ръководителката на антикорупционната агенция и от факта, че лидерът на социалдемократите Ливиу Драгня ръководи Камарата на депутатите, въпреки че е осъден на затвор за корупция.
Емигриралите в чужбина румънци подкрепиха протестните акции за оставка на лявото правителство, а някои от тях пристигнаха от други европейски страни, за да се включат в демонстрациите.
В чужбина живеят около 3 милиона румънци. Някои от тях казват, че са напуснали родината си заради корупцията, ниските заплати и безперспективността, отбелязва Асошиейтед прес.
/БТА/


38 пияни или дрогирани шофьори спипа КАТ за ден
Спартак Варна обявява новия треньор още днес
ЕРП Север изпълни над 50% от проекта „Безопасно небе за птиците в Североизточна България“
Почистиха осквернения Паметник на жертвите на комунизма във Варна
БАБХ констатира огнище на шарка по овцете и козите край Стара Загора
Гръцкото лято достига своя връх
Американската икономика отслабва въпреки данните за БВП
Защо интернетът на Илон Мъск не е достъпен в Южна Африка
Тръмп поставя имунитета си пред номинацията си за главен прокурор
Светът не може да си позволи рецесия
Властите в Лондон поискаха 1 милиард лири от водещи производители
Hyundai Tucson остава без дизел и ръчни скорости
Renault Mеgane RS на президента на Франция трупа глоби по пътищата
Бащата на Хамилтън продаде колекцията си от класически коли
VW Group вече преговаря за продажбата на Ducati
Пожар е възникнал под връх Шаралия в Национален парк „Пирин“
Зъбни импланти: кога са най-доброто решение за възстановяване на усмивката?
МВР спря претоварен камион, превозвал над 8 тона ВИДЕО
Посланиците на Верди пристигат в България: Шест вечери с магията на италианската душа и страст