Руското външно министерство съобщи в петък, че е повикало американския посланик Джон Съливан на среща с руския заместник-министър на външните работи Сергей Рябков заради предполагаема намеса в парламентарните избори през септември, предава Ройтерс.
Русия има „неоспоримо доказателство“, че технологични гиганти, базирани в САЩ, са нарушили руските закони преди предстоящите избори, съобщи външното министерство в комюнике.
То не уточнява кои компании и какви нарушения има предвид.
„В тази връзка беше заявено, че намеса във вътрешните работи на нашата страна е напълно неприемлива“, се казва в съобщението.
Американското посолство в Русия и Държавният департамент не са отговорили на молба на Ройтерс за коментар.
Русия съобщи по-рано този месец, че може да третира като намеса в изборите отказ на Apple и Google да премахнат приложение на критика на Кремъл Алексей Навални от онлайн магазините си.
Навални и неговите съюзници насърчават тактически план за гласуване, който изисква от последователите им да подкрепят кандидати, за които се смята, че имат най-добри шансове да победят управляващата партия „Единна Русия“ на местните избори.


147 години от създаването на МВР
Григор Димитров бележи победи на "Уимбълдън"
По-евтини чушки, картофи и моркови, но по-скъпи краставици и домати на борсите у нас
Украйна удари голям петролен терминал в Санкт Петербург
Известен лекар катастрофира в Добрич, ще го оперират във Варна
Вашингтонският монумент разказва 250г история
Унгария внася конституционен законопроект за отстраняване на президента
Жадната за енергия Азия вече извлича поуки от кризата в Иран
Lindt се насочва към най-слабото си тримесечие от 17 години
Напрежението в Ормуз пренасочва вниманието към пролива Малака
Британец си купи къща за 58 000 евро, колите в нея са за над 1 милион
Как Bora преобърна историята на Maserati
Toyota и Kawasaki форсират развитието на водородни системи
От първоаприлска шега до реалност - BMW M2 Dakar от Дубай
Електрическите коли в ЕС могат да заменят 190 млн барела петрол годишно
Мъж е с прерязана ръка след трудова злополука в Разградско
Хотелиери и ресторантьори в Созопол: Сезонът започна повече от успешно
ВиК авария в Пловдив превърна улица в "Кючук Париж" в кално езеро
преди 4 години Я земете се разберете последно евреин ли е, татарин ли е, ислямист ли е... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години На снимката виждате чисто монголска физиономия.Малко порусчена, но татарската идентичност е очевидна. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години **** = ко.чинаа отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години То за Русия всяко мнение различно от официалната кремълска позиция е намеса, клевета или обида. Защо въобще са им избори в тази ченгеджийска ***? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Ако съдим по написаното в статията, в тоя случай намесата в изборите е очевидна... а не недоказана, като обвиненията на САЩ към Русия за същото !!! Ама кравaрската напaст си мисли, че ТЯ има право да се намесва в изборите на други държави !!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Казано с по-прости думи, руснаци пишат в социалните мрежи и това не се харесва на Путин. Скоро направо ще ги блокират на територията на РФ. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Ххаххаха...Брей, як виц рано сутринта. отговор Сигнализирай за неуместен коментар