Седмицата завърши с понижение на повечето водещи борсови индекси в Азия, като поводът за това и днес бяха новините от Китай. Прогноза на Goldman Sachs показа, че икономическият ръст на страната ще падне под 8 на сто на тримесечна база през втората половина на годината, което се оказа обезпокоително за пазарите.
В резултат на това Shanghai Composite се понижи с 2,1 на сто, но в края на сесията успя да излезе на зелено с 0,4 на сто до 2 383 пункта. Въпреки ръста обаче, индексът е загубил над 7 на сто през изминалата седмица.
Малко преди края на търговията регионалният индекс MSCI Asia Pacific се движи със спад от 0,4 на сто до 111,49 пункта. Това означава, че той се е понижил с 3,6 на сто за седмицата, а стойността му е достигнала най-ниското си ниво за последните три седмици.
На обратния полюс днес беше основният индекс в Тайван Taiex, който се повиши с 1,06 на сто до 7 330,74 пункта. Това се дължи на търговското споразумение, подписано с Китай по-рано през седмицата. Очакванията са чрез него да бъде постигнато ускорение на процеса на интеграция в региона на Азия.
Днес в Токио Nikkei 225 се повиши с 0,13 на сто до 9 203, 71 пункта. Въпреки това обаче показателят отстъпи с над 5 на сто през изминалата седмица.
Основният индекс на борсата в Хонконг – Hang Seng, загуби 1,1 на сто до 19 905 пункта, а в Южна Корея Kospi отстъпи с 0,86 на сто до 1 671,82 пункта.


Времето утре ще бъде предимно слънчево
От 1 август: Вдигат доходния праг за получаване на детски надбавки
Изтича старият петгодишен договор за сметопочистването на Варна
Президентката на Словения критикува косвено българското блокиране на РСМ
Български туристи преживяха напрегнати моменти край Лефкада
Американската доминация на бойното поле е заплашена
Британското „поколение от спалнята“ е цъкаща бомба
Сривът на един крипто токен показва мащаба на заплахата от AI хакерство
AI моделите не могат да имат съзнание в днешния си вид
Неяснотата около търговското споразумение USMCA е вредна
Германец остана без книжка заради пускането на климатик
С каква кола се придвижва Лео Меси на световното
Как работи новата ръчна скоростна кутия на Ferrari
Изкуственият интелект предизвика нова криза в автомобилната индустрия
Кризата във Volkswagen реши проблем с дизела
История на надеждата: Куче оцеля осем дни под руините след земетресенията ВИДЕО
Словенският президент: ЕС трябва да приеме Балканите в името на мира в Европа
Трагедия край Ахтопол: 62-годишен мъж загина в морето
Рецептата Dnes: Баница с майонеза
Източният фланг на НАТО се готви за отбрана срещу Русия – със или без САЩ