Китай трябва да създаде регулаторен орган с ясно определен мандат за управление на активите на правителството в държавните финансови компании, е заявил пред China Securities Journal Ся Бин, съветник на китайската централна банка, съобщава MarketWatch.
Въпросът е от какъв тип трябва да бъдат държавните активи, които да управлява регулаторът, е посочил Ся.
Той е добавил, че органът може да бъде създаден на базата на Central Huijin – инвестиционното подразделение на китайския държавен фонд, който държи дялове в най-големите търговски банки в страната.
Според него регулаторът трябва да работи при строги изисквания за начина на управление на активите в унисон с бъдещите насоки на икономическото развитие на Китай.
Идеята за създаването на еквивалент за финансовия сектор на Комисията за надзор и администриране на държавните активи, която управлява държавните активи в държавните предприятия, се обсъжда широко в момента в страната.
Предложението на Ся е доста спорно, тъй като ще доведе до конфликт на интереси сред участниците в държавното управление и индустрията.


Тежка катастрофа с три жертви, сред които и дете
Илиан Илиев: Опитахме всичко през второто полувреме
Гьоко Хаджиевски: Тактическата ни дисциплина беше от ключово значение за победата
Димитър Стоянов: Не очакваме атака от Иран срещу България
Спартак спечели с 3:0 дербито на Варна
Български стартъп прави революция в домашните ремонти чрез AI
Арабските държави се готвят за планина от дълг, за да заобиколят Ормузкия проток
Европа си правеше сметките за евтин газ за зимата, но избухна борба за доставки
Тайван ще ограничи интернет, за да симулира война с Китай
Фирмите за дронове търсят как да преодолеят GPS заглушаването във военни зони
Непознатата Гърция 4: Воница и Нафпактос
Застрахователите приключват с изхвърляне на фарове заради спукано стъкло
Яхтата на Зукърбърг шокира със сметка за бензин и с вредни емисии
100 000 собственици избраха 10-те най-надеждни коли на пазара
Разработка на Toyota премахва един от проблемите на хибрида
Продължава най-мащабната евакуация заради пожарите във Франция и Испания
8 женски поведения, които отблъскват мъжа
Гърция, Тунис, Индия... ЮНЕСКО разшири списъка на защитените обекти
Стоянов за самолетите в Безмер: Имаме пълна подкрепа от НАТО за националната ни сигурност
Трима души, сред които и дете, загинаха при катастрофа на АМ "Марица"