Вторият по големина производител на безалкохолни напитки в света - PepsiCo, отчете 3,4% спад на своята печалба през второто тримесечие заради поскъпването на долара през последната година и разходите за интегриране на двете свои най-големи бутилиращи компании.
Нетната печалба на PepsiCo намалява до 1,6 млрд. долара, или 98 цента на акция, в сравнение с печалба от 1,66 млрд. долара, или 1,06 долара на акция, преди година, предаде Bloomberg.
Ако се изключат еднократните ефекти, печалбата на акция възлиза на 1,10 долара, което се оказа над средните прогнози на пазарните анализатори.
През второто тримесечие PepsiCo е похарчила 155 млн. долара за покупката и интегрирането на двете си най-големи бутилиращи компании – Pepsi Bottling и PepsiAmericas.
Придобиванията обаче увеличават продажбите на групата с 40% на годишна база до 14,8 млрд. долара.
Продажбите в Северна Америка нарастват двойно спрямо последното тримесечие и са около една трета от общите приходи на PepsiCo. Ръководството на компанията очаква повишение на печалбата от 11 до 13% през 2010 г., което я поставя в интервала от 4,12 до 4,19 долара на акция.
Акциите на PepsiCo поскъпват с 2,5% до 63,55 долара за брой половин час след началото на днешната сесия на Нюйоркската фондова боса. Акциите й са поскъпнали с 4,6% през тази година спрямо спад от 7,5% при Coca-Cola и понижение от 5% за S&P 500.


Фондация „Стилиян Петров“ ще дари медицинска апаратура на онкологичен център в Бургас
Спипаха варненец с 1,69 промила на АМ "Хемус"
Хванаха за ден 35-ма шофьори с алкохол или наркотици
Кабинетът предлага таван от 20% за увеличението на таксите за платено обучение във вузовете
Емрах Стораро получи глоба заради това, че мина с Porsche през пешеходната зона на Созопол
Субран от Allianz се съмнява в европейския AI дивидент
Докога ще продължи ралито при компаниите за чипове? Попитахме експертите
Amundi очаква европейската индустрия да използва AI бума
Goldman очаква йена на 165 за долар до 12 месеца
Удар за Кремъл: Цената на руския петрол спада до нивото отпреди войната в Иран
Американци превърнаха Porsche 911 в офроуд машина
Проучване на пазара разкри 7 от най-здравите дизели в историята
Новата хиперкола на Hennessey получи 2031 к.с. и ръчни скорости
Hyundai и Kia ще зареждат колите си с ДВГ от вятъра
Едно от най-редките Lamborghini Diablo отива на търг
АПИ въвежда промени за безопасността на трафика към Гърция
Предимно слънчево ще е утре, морската вода е около 26 градуса
Служител във ВиК - Бургас е подал сигнала за длъжности престъпления в дружеството
Земята преживя най-силната магнитна буря за 2026 година
В кадър: Над 1600 участници от 49 държави се събраха край Варна за лагер по бойни изкуства