Малко преди да отбележи своите първи 100 дни начело на САЩ (на 29 април) американският президент Доналд Тръмп не може да се похвали с голяма подкрепа, но липсва и съжаление за избора му, показва проучване, поръчано от ABC News.
Данните показват, че Тръмп е най-малко одобряваният президент на САЩ от 1945 година насам в началото на своя мандат (42%). В същото време обаче 96% от неговите избиратели отново биха го подкрепили.
На този етап 53% смятат, че Доналд Тръмп е силен лидер. На същото мнение бяха 77% от американците за Барак Обама.
Всъщност мнението на американците за своя нов президент не е никак добро - 60% от тях се съмняват в честността му и се опасяват, че той не разбира техните проблеми. За 56% той не е направил много в своите първи дни на управлението си.
42% от участвалите в допитването одобряват работата на Доналд Тръмп, а 53% - не. За сравнение съотношението между одобряващи и неодобряващи работата на Барак Обама в неговите първи 100 дни беше 69% на 26%.
В същото време 51% от американците подкрепят въздушните удари на Тръмп в Сирия. 46% пък определят действията спрямо Северна Корея като по-скоро правилни.
Проучването обаче показва още един сериозен проблем - американците смятат, че основните политически сили в страната не се интересуват от техните проблеми - 67% казват това за Демократическата партия и 62% - за Републиканската партия.
Практиката за отбелязване на 100-я ден от управлението на политиците в САЩ се поставя в мандата на Франклин Д. Рузвелт, припомня ABC. Този период се описва като "меден месец" за управляващите, когато хората не са толкова критично настроени.
Президентът с най-голямо одобрение в първите дни на своя мандат е Хари Труман, който заема този пост след смъртта на Франклин Рузвелт. С най-ниското одобрение досега можеше да се "похвали" Джералд Форд - 48%.


Украйна санкционира „Маша и Мечока“
КЗК установи картел при обществени поръчки за строителна техника
Варненче донесе сребърен медал за България от олимпиада по география
Драстичният спад на нивото на Дунав разкри опасни следи от миналото
Закритият басейн „Д-р Любен Лазаров“ временно няма да работи
Автомобилният сектор у нас: Между китайските инвестиции и проблемите в Германия
CXMT и AI хардуерът повеждат седмицата на китайските корпоративни отчети
Новините в развитие
Китай подготвя нови фискални мерки за стимулиране на икономиката
Сфакянакис: И САЩ, и Иран взаимно се подценяват
Geely ще връща услугата, като помага на европейците да правят автомобили
Разцепена на две Tesla Model X е изложена на търг
Китайското AUDI вече се продава в Европа
Италиански град забрани велосипедите
Mercedes-Benz се връща на пазара на таксита в Германия
Пети блок на АЕЦ "Козлодуй" работи на 91,4%, няма кризисна ситуация
Иван Василев: Науката трябва да се превръща в пазарна стойност
Държавата плаща, ако се преместите и работите в по-малък град или село
5 неща, които трябва да знаете за Симеон Наковски преди дебюта му на SENSHI 33
Северномакедонецът, превозвал мигранти, остава зад решетките