Акциите на Wall street стартират борсовата сесия в четвъртък на червена територия, тъй като инвеститорския оптимизъм продължава да бъде занижен поради забавянето в търговските преговори между САЩ и Китай, предава СNBC.
Индексът на сините чипове Dow Jones Industrial Average се понижава със 73 пункта или 0,26%, до ниво от 27 747,85 пункта. Широкият измерител S&P 500 отбелязва спад от 10 пункта или 0,32%, до ниво от 3098,40 пункта, докато технологичният показател Nasdaq Composite регистрира понижение от 0,30%, или 25 пункта, до ниво от 8502,59 пункта.
В Wall Street Journal предава, че по време на телефонно обаждане, за което се смята, че е било направено в края на миналата седмица, вицепремиерът на Китай Лу Хъ е поканил американския търговски представител Робърт Лайтайзър и министъра на финансите Стивън Манучин в Пекин за продължаване на преговорите.
Все още няма официална информация дали преговарящите от САЩ са приели поканата. В друго съобщение на медията обаче се казва, че американските служители са готови да се срещнат със своите китайски колеги. Междувременно South China Morning Post съобщи, че двете страни са на прага на постигане на споразумение, позовавайки се на източник, близък до администрацията на Тръмп.
В сряда камарата на представителите на САЩ прие два законопроекта, предназначени да подкрепят протестиращите в Хонконг. Това накара Пекин да обвини САЩ в намеса във вътрешните работи на Китай. Сенатор Марко Рубио, заяви увереността си, че въпреки недоволството на Поднебесната империя президентът Доналд Тръмп ще подпише законопроекта.
При корпоративните новини източник съобщи, че Charles Schwab води преговори за закупуване на TD Ameritrade. Тези новините предизвикаха увеличение в стойностите на ценните книжа на TD Ameritrade с повече от 20%, докато акциите на Schwab поскъпнаха с над 10%.
На облигационните пазари доходността по 10-годишните и 30-годишните американски държавни ценни книжа отчитат спад до съответно 1,774% и 2,234%.
При валутната търговия доларовият индекс, който измерва силата на американските пари спрямо кошница от шест конкурентни валути, се намира на ниво от 97,86 пункта.
Еврото се разменя с ръст от 0,03 на сто при 1,1077 долара за евро.
На петролните пазари цената на международния бенчмарк сорт Брент се повишава със 78 цента до 63,18 долара за барел. В същото време фючърсите върху американския лек суров петрол WTI отбелязват ръст от 85 цента до ниво от 57,85 долара за барел.
Цената на златото бележи спад от 0,48% до ниво от 1467,10 долара за тройунция.
*Информацията е актуална към 17:18 ч.


Мачовете по ТВ днес (14 август)
Без ток във Варна на 14 август 2026
Времето във Варна на 14 август 2026
Латвия свали дрон във въздушното си пространство, Финландия ограничи движението в части от Балтийско море
Честваме предпразненството на Успение Богородично
Унгария поставя под съмнение разширяването на АЕЦ след ниските нива на Дунав
За петролния пазар, Ормузкият проток не е затворен
Потайните чистки на Си родиха пазар на слухове кой е следващата жертва
САЩ ще представят план за "икономическа изолация" за Иран следващата седмица
САЩ плащат най-високата доходност по 30-годишен дълг от четвърт век
BYD готви суперкола за рекорд на „Нюрбургринг“
Porsche се отказва от основния си електрически модел
Шофьори борят новите технологии с тиксо и стари автомобили
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Взрив уби трима в мол в Кайро
Пожари достигнаха плажовете на Хърватия
Тръмп налага до 100% мита върху вноса на дронове