Американският президент Доналд Тръмп заяви, че администрацията му очаква достъпна ваксина срещу коронавирус да бъде на разположение на всеки американец до април.
„Ще имаме произведени най-малко 100 млн. дози от ваксината“ до края на годината, каза държавният глава по време на пресконференция в петък, цитиран от Bloomberg.
„Очакваме да имаме достатъчно ваксини за всеки американец до април“, категоричен бе той.
Графикът на Тръмп за ваксина е в съответствие с оптимистичната прогноза на старши експерта от министерството на здравеопазването на САЩ Пол Манго, която той направи по-рано тази седмица.
Тя обаче е по-амбициозна от очакванията на фармацевтичната индустрия и някои други представители на здравните власти, включително на директора на Националния институт по алергология и заразни болести Антъни Фаучи и директора на Центъра по контрол и превенция на болестите Робърт Редфийлд. Според тях американците не трябва да очакват масово разпространение на ваксина преди средата на 2021 г.


Исторически момент: За първи път в България Airbus Beluga ST кацна на летище Бургас (СНИМКИ)
България отбелязва 189-ата годишнина от рождението на Левски. Вижте къде са тържествата
За ден: Спипаха трима пияни водачи във Варненско, сред тях има и рекордьор с 3,36 промила
БАБХ установи 132 „виртуални“ животни при проверки в Харманли
Гости обраха домакинката си в центъра на Варна
Palantir: AI ще промени войните
Palantir: Пентагонът въвежда AI най-бързо в американската икономика
Тръмп: Китай и други съперници на САЩ могат да компрометират изборите, част 2
Тръмп: Китай и други съперници на САЩ могат да компрометират изборите, част 1
Жегата мори британските болници. Климатиците не са решение
Трябва ли да гасим мотора в жегите, ако вентилаторът все още работи?
Офанзивата на Peugeot започва с тази кола
Скритата функция на вратата, за която почти никой не знае
Lamborghini отказа да възкреси ръчните скорости
Единствено по рода си Bugatti пенсионира легендарния W16
Румен Радев: Германия е водещ икономически партньор на България
Подозират замърсена питейна вода за масово натравяне в РСМ
Джей Ло пръска сексапил без сутиен до Ерлинг Холанд
Спипаха зад волана мъж с 3,36 промила
България е с третата най-висока инфлация в ЕС през юни
преди 5 години Интересно защо всички търсят ваксини и никой не търси лекарство? Задавали ли с те си този въпрос. За мен обяснението е, че с лекарство могат да се чипират само тези, които са заболели, а с ваксина - всички. Принципно е още много рано да се търси ваксина. Испанският грип също е бил победен с лекарство, а не с ваксина отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Тоест, обещал е нещо, което ще се случи след като минат изборите. Много окуражително. отговор Сигнализирай за неуместен коментар