Бившият президент на САЩ Доналд Тръмп каза в ново интервю, че е решил да се кандидатира на изборите за държавен глава през 2024 г. и в момента обмисля кога да стартира кампанията си, предаде DPA.
„Голямото ми решение ще е дали да стартирам преди или след (междинните избори)", каза Тръмп в интервю за седмичното списание New York, публикувано вчера.
Запитан направо дали ще се кандидатира за Белия дом, Тръмп каза, че „вече е взел това решение“.
Според друга медийна публикация, цитирана от БТА – във в. Washington Post, се казва, че Тръмп ще се впусне в надпреварата през септември, за да сплоти привържениците си преди междинните избори, в които републиканците се надяват да си върнат контрола върху Конгреса. Наблюдател определи шансовете като по-добри от 2:1 Тръмп да започне кампанията си преди междинните избори.
Експрезидентът може би смята, че колкото по-рано започне активната си кампания, толкова по-лесно ще му бъде да изпревари потенциални съперници в Републиканската партия, особено губернатора на Флорида Рон ДеСантис, който набира популярност според допитванията.
„Мисля, че мнозина не биха се кандидатирали, ако аз го направя, защото, ако погледнете допитванията, те дори не отчитат присъствието им", каза Тръмп в интервюто за New York.
Тръмп освен това може би вярва, че за прокуратурата ще е по-трудно да му повдигне обвинения по наказателни дела заради опита му да отмени изборните резултати през 2020 г., ако той е в процес на активна кампания, отбелязва DPA.
Повечето лидери на републиканците са казвали, че предпочитат Тръмп да изчака провеждането на междинните избори, преди да прави каквото и да било обявяване nа възможна своя кандидатура за Белия дом.
Републиканската партия смята, че има голямо предимство с наближаването на есенната кампания, ако заложи на това, че президентът Джо Байдън управлява лошо икономиката. Включването на Тръмп може да активира редовите демократи и да отклони вниманието от раздразнението, което избирателите изпитват по бензиностанциите и супермаркетите.


Недоволството продължава: Очакват се нови блокади по границата с Гърция
Евакуацията невъзможна! Лошото време държи в капан екипажа на танкера, заседнал край Ахтопол
Среднощни сметки: МФ публикува новия проектобюджет в полунощ
Сериозен ръст на случаите на варицела във Варна
Община Варна награди най-изявените доброволци за 2025 година
ChatGPT държи лидерството пред Google Gemini
Европа е изправена пред най-трудния момент в опитите си да избегне разрив със САЩ
Украйна и САЩ с „рамково споразумение“, но преговорите продължават
Дейвид Бут: Хората не вярват особено на алгоритмите
Дейвид Бут: Трендът е към услуги срещу такса, вместо комисионна
Новото AUDI E7X изобщо не прилича на... Audi
Мercedes реши близкото бъдеще на G-Class
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Сашо Андреев и Ивелина Шенкова спечелиха „Златен пояс“ за най-добър спортист за 2025 г.
Инфлуенсър събра $1,7 млн. за 88-годишен касиер
Масирана атака: Руски дронове и ракети поразиха жп възел край Киев
Тома Биков: Протестът помогна парадоксално на ГЕРБ
Рецептата Dnes: Пълнена скумрия с орехи за Никулден