Представители на „тройката“ международни кредитори на Гърция в лицето на Европейския съюз, Международния валутен фонд и Европейската централна банка ще пристигнат в Атина за оценка на икономическото положение в началото на следващата седмица, съобщи говорителят на Европейската комисия Амадеу Алтафаж, цитиран от РИА Новости.
Посещението на мисията бе отложено първоначално заради насрочването на нови парламентарни избори в страната за 17 юни, след като на 6 май гърците избраха парламент, който не успя да излъчи правителство.
Впоследствие мисията трябваше да пристигне в страната на 25 юни, но отново не пътува заради здравословното състояние на новия гръцки премиер Андонис Самарас и вече бившия министър на финансите Василис Рапанос.
Експертите на тройката трябва да проведат спешни консултации за програмата за спасително подпомагане на Гърция, което се осъществява само срещу съкращаване на бюджетните разходи и реформи, на практика прекъснати заради политическата нестабилност в Гърция.
Международните кредитори на балканската държава следят изпълнението на показателите по плана за възстановяване на икономиката ѝ, което се нарушава на практика непрекъснато.
Експертите трябва да дадат препоръки за отпускането или задържането на поредния транш от спасителната финансова помощ за страната, която е в общ обем от 130 млрд. евро и без която Гърция би фалирала.


От днес изплащат последните пенсии в лева
Къде са най-опасните пътни отсечки във Варна
Унгарската МОЛ иска да купи чуждестранните активи на "Лукойл"
Защо плащаме скъпо за храна с неясен произход?
Освен че няма риба, намаляват и рибарите
Дьоре от Hensold: Очаквам стоманено десетилетие
Мозъчни интерфейси и метавселени – докъде стига бъдещето на игрите?
Hensold: Пазарите са водени от настроението
Hensold очаква до 10-15г военните разходи да продължат
Hensold подкрепя някои доставчици на автопроизводителите в Германия
Новата суперкола на Toyota – V8 с 640 к.с. и лека алуминиева рамка
Китайски електромобил се разцепи при странна катастрофа
Един от най-добрите двигатели на Audi навърши половин век
Pininfarina възроди първото поколение на Honda NSX
Японски компании съдят администрацията на Тръмп заради митата
Земетресението с магнитуд 5,9 в Невада се оказа грешка на предупредителната система
От Полша: Агресията на Русия сега надмина тази на СССР през 70-те години на 20 век
Облачно ще е днес, ще вали в западната половина на страната
И в еврозоната - цените на жилищата у нас ще продължат да растат
Османската династия ще съди турчин, живеещ в САЩ, представящ се за османски принц