Сирийските власти са готови на размяна на затворници с опозицията, заяви външният министър на Сирия Уалид Муалем.
Той представи на руския си колега Сергей Лавров план за прекратяване на огъня в още един сирийски град – Алепо. Междувременно външният министър обвини САЩ в заговор срещу Сирия преди началото на мирната конференция „Женева-2“.
Лавров разкритикува разногласията сред членовете на Националната коалиция, подчертавайки, че те все още не могат да решат дали да изпратят делегация на събитието, която да се включи в мирните преговори.
Окончателната позиция по въпроса се очаква да стане ясна през този уикенд.
Руският министър на външните работи заяви, че е притеснен от липсата на реакция от страна на опозицията.
„Докато правителството на Сирия отдавна заяви желанието си да участва на конференцията, такива стъпки не са предприети от страна на опозицията“, коментира той.
Според него всичко това е притеснително и го сравни с „някакъв вид игра“, целяща да заобиколи процеса по поканване на опозицията. В писмо до генералния секретар на ООН Бан Ки-мун, Уалид Муалем пише, че приоритет на сирийския народ продължава да бъде борбата с тероризма, но акцентира и върху факта, че трябва да се прекрати финансирането на обучението и въоръжаването на терористичните групи от страна на други държави.
Подробности по темата вижте във видеото на Bulgaria On Air!


Времето във Варна на 14 август 2026
Латвия свали дрон във въздушното си пространство, Финландия ограничи движението в части от Балтийско море
Честваме предпразненството на Успение Богородично
ЦСКА се докопа до плейоф в Лига Европа след драматичен мач с Макаби
България в огнената карта на Европа: 2026 г. показва колко далеч вече стига рискът от пожарите
За петролния пазар, Ормузкият проток не е затворен
Потайните чистки на Си родиха пазар на слухове кой е следващата жертва
САЩ ще представят план за "икономическа изолация" за Иран следващата седмица
САЩ плащат най-високата доходност по 30-годишен дълг от четвърт век
Големите корпорации купиха политическо влияние. Сега идва сметката
Porsche се отказва от основния си електрически модел
Шофьори борят новите технологии с тиксо и стари автомобили
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Пожари достигнаха плажовете на Хърватия
Тръмп налага до 100% мита върху вноса на дронове
Кричим се прощава днес с убития на Младежкия хълм Георги Кузев
Опасен разузнавателен дрон намериха на плажа край Приморско
След 8 години: Германец успя да си върне конфискуван от полицията Golf