Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) разреши на Авто Юнион АД, част от икономическата група на Еврохолд България АД, да придобие Дару Кар АД посредством закупуване на целия капитал на дружеството, съобщиха от пресцентъра на институцията.
Дару Кар АД е дилър на автомобилната марка БМВ в България. Компанията има оторизиран сервиз за ремонт на автомобили БМВ, Мини, Роувър, Ленд Роувър и Махиндра, а също така предлага и оригинални резервни части за марките автомобили, които продава.
Авто Юнион АД предлага следните марки автомобили: Фиат, Ланча, Алфа Ромео, Мазерати, Мазда, Опел, Шевролет, Нисан, Рено, Дачия, Сааб, както и мотопедите Пиаджо, Веспа и Джилера.
Сделката е част от стратегията на автомобилния холдинг за разширяване на пазарния му дял в сегмента обслужване на автомобили от висок клас.
От КЗК смятат, че заради сделката няма вероятност да бъде установено трайно господстващо положение, което би нарушило ефективната конкуренция на засегнатите пазари и са постановили незабавно изпълнение на решението.
Свързани компании:


Четири български победи и шест нокаута белязаха SENSHI 29
Арестуваха двама заради 30 литра ракия в Добрич
Ексклузивен бонус код и топ милиардерите в гейм индустрията
Тръмп: Зеленски не е готов да подпише мирното ни предложение
"Продължаваме промяната": Преработеният бюджет е за кошчето
Високият акциз на цигарите е от полза за здравето, семейния бюджет и икономиката
Тръмп е разочарован от реакцията на Зеленски към плана Белият дом за мир
Афишът на Уолстрийт: „BATMMAAN се завръща“ vs. „Великолепната седморка“
Тайландски удари с F-16 разклащат мирния план на Тръмп в Камбоджа
Петролът се стабилизира с фокус върху покупките от Индия и атаките на Украйна
Завръщането на Toyota MR2 е все по-близо
Отстъпки от над 100 000 долара показват, че богатите не искат електромобили
Знаете ли какво крие BMW X5 (E53) в резервната си гума?
Новият Mercedes-Benz GLB получи радикален дизайн и технологии
Как да използваме Google Maps без интернет
Четири български победи и шест нокаута белязаха SENSHI 29
Седмицата: Вот на недоверие, протести и контрапротести - ДПС излизат първи на 9-и
Йотова: Този вот на недоверие е различен
Нинова: Преправеният бюджет е по-голяма измама от предишния