Рене Проске се опитва да приеме нещата с чувство за хумор: „Научих нещо за живота", казва събитийният мениджър от Розенхайм. „Например в Украйна договорите не значат нищо“.
Агенцията на Проске създава по договор с големия спонсор Coca Cola VIP услуги за няколко хиляди гости на Европейското първенство.
„Украйна не е готова за такова голямо събитие нито в политически, нито в икономически аспект", казва той. В Полша пък Проске е имал много по-малко проблеми, пише в свой репортаж Wall Street Journal.
Пътуването към периферията на Европа струва не само нерви, но и по-големи разходи за предприемача. Тъй като услугите са на по-слабо нови, отколкото в Западна Европа, като предпазна мярка Проске назначава с 30% повече персонал, отколкото обикновено.
Изводът му още преди първия съдийски сигнал трябва да се разглежда като укор към Европейската футболна асоциация УЕФА: "Всяка друга страна в Европа вероятно щеше да е по-подходяща за домакин на турнира".
Проске казва онова, което мнозина мислят. Спортни мениджъри, туроператори и спонсори вече критикуват открито практиката на възлагане на УЕФА - те са толкова разочаровани от пропуснатите шансове и заплахата за увредена репутация. Досега за УЕФА, както и за световната футболна централа ФИФА, важеше доктрината за завладяване на нови пазари за футболния бизнес.
Сега обаче се вижда ясно: европейската машина за пари е заседнала в украинското тресавище на роднински връзки, алчност и лоша инфраструктура. Лъскавият продукт на УЕФА започва да се пропуква. „Това може да повлияе зле на европейския облик на УЕФА. Като се имат предвид събитията, може би трябва да се помисли за нова тежест на критериите за възлагане", казва Кристоф Бройер, професор по спортна икономика в германския спортен университет в Кьолн.
Според официалната версия на УЕФА всичко е в реда на нещата. Неофициално обаче домакините имат огромна черна точка. „Страните не успяха да използват фантастичната възможност, която им дават тези първенства", казва разочарован спортен функционер. "И двете страни подходиха небрежно към темата“. За добър обществен имидж не може и да става въпрос.


Председателят на Общинския съвет: Варна няма нужда от повече шум. Има нужда от диалог и решения
Коцев: Варна, това сте вие - никога не спирайте да искате повече
"Кор Кароли" във Варна премина през тежък морски етап безаварийно
Варна отбеляза празника си с военен ритуал и издигане на знамената
Министърът на туризма: Смятам, че Варна трябваше да бъде домакин на "Евровизия 2027"
Приходите на Anthropic скочиха до над $11,5 млрд. за второто тримесечие
Моди очертава плановете за растеж на Индия и се обръща към младите
Дефицитът на мед се задълбочава - резервите в Лондон са на 12-годишно дъно
Специална соя носи повече приходи на фермери и кравеферми в САЩ
Дронове експлоатират сляпо метеорологично петно с военно и търговско приложение
Volkswagen поема нов курс – по-малко модели, повече иновации
Lamborghini представи най-бързия и най-мощен автомобил в историята си
Капачката на резервоара крие тайна функция
Шумахер го направи с Mercedes SLS, сега китайци го повтарят с електрически SUV
Нов Koenigsegg с 1600 коня получава невиждана досега трансмисия
Нови нарушения в завода за отпадъци на София въпреки предписанията
Кои 6 зодии ще бъдат най-повлияни от ретроградния сезон на лято 2026
Дмитро - DJ-ят, който остави техно сцената в Берлин и отиде на фронта в Украйна
Цените на едро се раздвижиха: Кои храни поевтиняват и кои поскъпват?
преди 14 години Доста прилики откривам между Украйна и България.:D отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Цялата вина е в ръководството на УЕФА. Да са мислили овреме. отговор Сигнализирай за неуместен коментар