Световните разходи за пътувания продължават да растат, макар и с по-бавно темпо, въпреки отслабването на икономиките и опасенията от терористични атаки, предаде AP.
Световният съвет по пътувания и туризъм (WTTC), обединяващ стотина от най-големите компании в този бранш, посочва в доклад, че световните разходи за пътувания за 2016 година се очаква да нараснат с 3,1 процента.
През март прогнозата беше за растеж на показателя с 3,3 на сто, изпреварвайки темпа на световния икономически растеж, който според групата тази година ще бъде 2,3 на сто.
Президентът на организацията Дейвид Скаусил посочва, че макроикономическите проблеми се отразяват по-силно върху пътуванията, отколкото притесненията, свързани с тероризма.
Той изтъкна, че туристите, които се опасяват за сигурността си във Франция, са избрали да посетят Испания или Италия.
Скаусил казва, че възстановяването на пътуванията до дестинациите, където е имало атаки, насочени срещу туристите, обикновено отнема две години, докато при другите видове атаки този процес отнема по-малко време.
Други организации в сектора също отчитат забавяне на разходите за пътувания.
Международната асоциация за въздушен транспорт (IATA) наскоро отчете, че макар че повече хора пътуват със самолет, възходящата тендеенция "се е забавила след януари" и процентът назаетите места дори се понижава леко.


Коцев слага още камери по кофите за боклук във Варна
Общинар оставил на тъмно входа на Морската градина във Варна заради кино
Семейство Коцеви са платили на Община Варна за заграбените имоти в Морската градина
Искат пълна забрана на Tik Tok за територията на България
Хороскоп за 15 август 2026
Парфюм без пол: Разделението на „мъжки“ и „дамски“ си отива
Авточасти или опаковки: Biomyc стартира производството от гъбен мицел в България
Пазарите са на рекордни нива, докато са в неведение за Иран и политиката на Фед
Спадът при петрола продължи след оценки за потока от Персийския залив
НАТО свали дрон, навлязъл във въздушното пространство на Латвия
Роботите в заводите не могат да заменят напълно хората
Продавате употребяван автомобил? Новите регулации на ЕС вече са в сила
BYD готви суперкола за рекорд на „Нюрбургринг“
Porsche се отказва от основния си електрически модел
Шофьори борят новите технологии с тиксо и стари автомобили
Започна опелото на убития Георги Кузев навръх рождения му ден (СНИМКИ)
Панчугов: Доверието в институциите трябва да е фокусът на правителството
ПСС: Подходящи са условията за туризъм в планините
Въпреки забраната: 81,5% от децата в Австралия все още се използват платформите
Пожар край хърватския Омиш изпепели къщи, коли и лодки изгоряха (ВИДЕО)