Различни културни институции в Берлин подготвят поредица от събития през почивните дни тази седмица за набиране на средства и провизии за засегнатите от руското нашествие в Украйна, съобщи ДПА.
В Новата национална галерия за съвременно изкуство подготвят събитие с участието на Анне Имхоф и Олафур Елиасон.
Основната цел е събиране на дарения, като основната зала на музея е превърната и в пространство за срещи, което "приканва към заедност в тези несигурни времена".
Новият културен комплекс Хумболтов форум, открит миналата година, организира кампания за набиране на средства този уикенд и става и център за дарения на предметни помощи.
Германската асоциация на оркестрите призова всички професионални оркестри в Германия да изпълняват в началото на концертите си четириминутната творба "Украйна - за жертвите на войната", композирана от родения в Украйна Едуард Ресач веднага след началото на руското нахлуване в Украйна.
Един от най-известните столични театри "Берлинер ансамбъл" върна прочутата си завеса с гълъба на мира, нарисуван от Пабло Пикасо.
"В знак на солидарност с Украйна оригиналната завеса ще бъде поставена отново в Голямата зала", писа творческият директор на театъра Оливер Ризе. Сградата на театъра ще бъде осветена в синьо и жълто и след всяко представление ще се събират дарения.
/БТА/


Връчиха на певицата DARA званието "Почетен жител на община Аврен"
Радев: Споразумението с „Боташ“ ще намали цената на газа и няма да натовари държавните финанси
Пеевски: Подкрепяме постигнатото замразяване на договора с "Боташ"
Един район във Варна остана без вода днес
Цените на горивата у нас започнаха да падат
Рюте: Съюзниците от НАТО купуват 10 Saab GlobalEye
Рюте: НАТО ще инвестира $40 млрд в антидрон защита
Нетаняху обеща, че Израел ще продължи да окупира Ливан, Сирия и Газа
Моди и Прабово засилват връзките Индия-Индонезия, част 1
Моди и Прабово засилват връзките Индия-Индонезия, част 2
Електромобили със 130 км/ч: Топ 10 на моделите с най-голяма автономия
McLaren сбъдна мечтата на своя създател
Какво се поврежда най-често в колата при летните пътувания
Парадокс - ЕС унищожи евтините коли, а сега иска да ги върне
Камион почиства пътища в Китай с 80 км/ч
Пеевски: Подкрепяме постигнатото замразяване на договора с "Боташ"
Стилиян Петров на 47 г., Паулина му се обясни в любов
Песков: Новите доставки на оръжие за Украйна няма да променят целите на Русия
Тони Стораро защити отрочето: Ако Емрах кихне, пак става новина
преди 4 години тоест твърдиш че по време на руската окупация е имало геноцид от руска страна... нормално. вярвам ти тоя път! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години "...набиране на средства и провизии за засегнатите от руското нашествие в Украйна, съобщи ДПА."ами за избитите през тия 8 години в Донецк и Луганск мирни жители , другата седмица ли ше събират ...?! отговор Сигнализирай за неуместен коментар