Както изглежда, ще почакаме още известно време, преди новите поколения игрови конзоли на Microsoft и Sony да излязат на пазара.
Междувременно обаче софтуерният концерн със седалище в Редмънд обяви, че общият брой продажби на Xbox 360 по целия свят е минал 70 млн. броя. Продажбите са значителни, като се има предвид, че от първата генерация Xbox бяха продадени само 25 млн. броя за целия период, в който конзолата бе на пазара. Xbox 360 надмина тази цифра още през 2008-ма и оттогава продължава да расте стабилно.
През март Sony обяви, че е продала 63 млн. броя от конзолата си PS3. Nintendo пък обяви през юни, че е продал 96 млн. броя Wii. Така Xbox 360 се настанява в средата на тези три най-силни предложения на пазара на конзоли, съобщава специализираният сайт Eurogamer.
Разбира се, и Wii, и PS3 са продали още доста конзоли, но едва ли PS3 е успял да догони бройката на Xbox 360 за толкова кратко време.


В България неравенството расте след края на трудовия път: разликата в заплатите е 12%, а при пенсиите – 19.4%
Анатомия на дигиталната ера: Как смартфоните променят човешкото тяло и гръбначния стълб
България с най-силен ръст на производството в сектора на услугите в ЕС
Десетки свободни работни места за учители във Варна, кои са най-търсени
Проф. Георги Вълчев: Имаме проблем с учебниците, учениците не ги разбират
Кен Бърнс: Историята на Америка има значение във времена на разделение
Панета: Много е важно САЩ да има силни отношения с Турция
Панета: Не знам дали Путин може да издържи още
Панета: Войната в Украйна влезе в критичен етап
Панета: САЩ би трябвало да увеличават силите си в Европа
Стандартно BMW M2 победи екстремното M2 CS на „Нюрбургринг“
Руснаци направиха алтернатор, задвижван от изгорели газове
Как работи хиперболичното въздушно окачване
Черната кола харчи повече – ето защо
800 000 км без DPF и АdBlue - този стар дизелов VW Golf все още се движи
Никити на Халкидики е на час и половина от Солун, превръща се в новата Ривиера
България дължи по договора с "Боташ" 360 млн. долара
Китайските зодии, които влизат в могъщата си ера