Дългоочакваният втори модел в гамата на американския производител Tesla Motors ще излезе на пазарите тази година, пише Autoevolution, разкривайки допълнителни подробности за електрическия кросовър.
Tesla Model X ще предлага просторен салон със 7 места и отлична функционалност, надминаваща дори тази на кросовър с конвенционален двигател, пише изданието, цитирайки официална информация от базирания в Калифорния производител. Серийният модел ще запази отварящите се нагоре врати, благодарение на които достъпът до двата задни реда седалки ще бъде улеснен.
Електрическият кросовър ще се предлага с агрегатите, на които разчита настоящото предложение на Tesla - Model S. Това означава, че базовият модел ще предлага мощност от 380 к.с. и автономен пробег от над 300 км., а следващият в гамата Model X ще има аналогична мощност, но по-голям пробег - над 400 км. Топ вариантът ще получи задвижващата система на ултимативния Model S P85D. Той разполага с мощност от 700 к.с., задвижване на всички колела и има автономен пробег от около 400 км.
Информация за цените липсва, но Autoevolution твърди, че те ще стартират от около 76 000 евро. За сравнение цените на седана Model S в Европа започват от почти 73 000 евро.
Още новини с автомобилна тематика четете в Automedia.bg


Откриха труп до НДК
Жена загина, след като бе блъсната от кола
Търсят управители на ДКЦ „Иван Рилски“ в кв. „Аспарухово“ и Дентален център I във Варна
Откриха процедура за избор на съдебни заседатели при Окръжен съд – Варна
Община Варна отличи бронзовия медалист по щанги Христо Христов
Доц. Георги Лозанов: Свободата на словото отстъпва пред епохата на автократите
Пловдив остава сред най-активните имотни пазари в България въпреки по-внимателното поведение на купувачите
AI и облачни услуги и нови пазари ускоряват растежа на Shelly Group
Елизабет Економи: Тайван стана основен проблем за Тръмп и Си, част 1
Елизабет Економи: Тайван стана основен проблем за Тръмп и Си, част 2
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
Mercedes-AMG показа купе за 1 милион евро
Lamborghini показа специална версия на Revuelto
Дилъри на Toyota бият тревога за недостиг на масло
Полицията с допълнителни действия за охрана на Вечното дерби
Мирчев за инцидента: Нито някой ме е бил, нито аз съм бил някого ВИДЕО
Море 2026 г.: Фрапе - 3€, комплект чадър и шезлонг достигат 23€
КЗК обвини 7 фирми в картел при доставка на болнична храна и на машини за добив и строителство