Организаторите на автомобилното изложение в Пекин, което трябваше да се проведе в края на април, отложиха събитието заради новите мащабни огнища на коронавирус в страната, най-големите за последните две години, съобщава Ройтерс, цитирайки източници, запознати с темата.
Auto China все още не е взела решение за нова дата, добавят източниците, които запазват анонимност, тъй като информацията все още не е съобщена официално.
Китай се опитва да овладее най-сериозната вълна от заразени с коронавирус, откакто успя да наложи контрол над заразата в началото на 2020 г., като редица провинции въведоха ограничителни мерки, които засягат придвижването на хората и работните процеси.
Изложението в Пекин е най-голямото автомобилно шоу в света като всяка година то се провежда или в китайската столица, или в Шанхай. То традиционно привлича много международни представители на индустрията на автомобилите, включително Volkswagen, Toyota и Geely, и често се използва като възможност за представяне на нови модели.
По подобен начин изложението беше отложено през април 2020 г. за септември поради опасения, свързани с разпространението на коронавируса.
Миналогодишното изложение в Шанхай привлече вниманието на медиите с протеста на една жена, която се покачи върху електромобил Model 3 на американския концерн Tesla, облечена с тениска с надпис „Спирачките не работят“. От Tesla заявиха, че жената, която живее в провинция Хънан и притежава електромобил, е „широко известна с това, че многократно е протестирала срещу проблемите със спирачките“ на концерна. По-късно компанията поднесе извинения, след като стана ясно, че семейството на въпросната жена катастрофира с електромобил Model 3 поради неизправност в спирачната система.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?
Сериалът "Тед Ласо" променил живота на Хада Уодингам
Как да изградим увереност?