Почти 444 млн. лева изплати за зелени директни плащания Държавен фонд „Земеделие”. Подпомагане за зелени дейности получиха близо 55 хил. земеделски стопани, информира Фондът. Зелените плащания допълват директните субсидии за обработваеми земи.
Фермерите, които имат право на плащане, трябва да спазват в рамките на всички свои хектари селскостопански практики, благоприятни за климата и околната среда.
Към площите с трайни насаждения няма зелени изисквания. Тези кандидати получават субсидиите си за зелени дейности на база заявените директни субсидии. Те се определят след извършване на административни и проверки на място.
Съгласно Регламент (ЕС) №1307/2013 от Кампания 2016 по схемите за директни плащания е въведена „финансова дисциплина“ в размер на 1,353905%. С този процент се намаляват всички плащания, надвишаващи 2 хил. евро, които се отпускат на земеделските стопани. Удържаната сума отива в резерв за кризи в селскостопанския сектор.
Механизмът на финансовата дисциплина или т. нар. намаление на директните плащания, които се отпускат на един земеделски производител, е въведен с цел годишният бюджет да е в съответствие с многогодишната финансова рамка (МФР).
Изчисленията на изплатената финансова помощ са извършени по ставка от е 124 лв/ха.


Триумф! Ученици от МГ Варна обраха златото на Европейската олимпиада по география
Десислава Атанасова опроверга Демерджиев за полета на 5 април 2024 г.
Тежката артилерия на ринга на SENSHI 32 - Франческо Джая срещу Нейтън Кук
Варненски дилър на фентанил продължава да "търка наровете" в ареста
AI борсовата търговия получава притеснителен сигнал
Тръбопроводи и помощта за Украйна разделят съюзниците преди срещата в Анкара
Индия и Япония ще задълбочават отношенията си
Левски и ЦСКА с огромно предимство в Европа
Bloomberg TV Bulgaria: България може да избегне воден режим с по-добро управление на водата, смята учен от БАН
Вътрешният сенник не е най-доброто решение в летните жеги
Rolls-Royce направи яхта на колела
В Русия се редят на опашка за „пиратски“ BMW-та
Първа фатална катастрофа с камион на Tesla
Маслото мирише на изгорели газове – трябва ли да се притеснявате?
Британски депутати искат забрана на "Маша и мечокът", пропагандирал съветска естетика
СГС потвърди санкцията от 100 000 лева на "Трейс" за жълтите павета
Тежката артилерия на ринга на SENSHI 32 - Франческо Джая срещу Нейтън Кук
Демерджиев към Стоянов: Сигналите му станаха монотонно известни
Бюджетният дефицит към юни е най-големият от 16 години насам