Свободните търговски площи на водещите локации в Ирландия продължават да намаляват, сочат данни на консултантската компания JLL, цитирани от онлайн изданието property-magazine.eu.
Първокласните търговски центрове в Дъблин са запълнени на 90-100%, а свободните площи по водещите търговски улици в столицата на страната са под 3%.
През последните три месеца са регистрирани нови доказателства за засиленото търсене. Сключени са и редица големи сделки с площи по водещите търговски улици, с шопинг центрове и ритейл паркове.
Засилва се и интересът към качествените складови пространства, който се обяснява с ръста на потребителските разходи, особено разходите, свързани с дома.
Перспективите за последното тримесечие на годината и за 2015 г. са положителни. Стабилността на пазара като цяло и възхода на първокласния сегмент разширяват възстановяването.
През тази година наемните равнища в търговския сегмент почти не са се променили, но се очаква ръст през следващата година заради недостига на предлагане на първокласни площи.


Вдигат учителските заплати с 10 процента
Николай Младенов ще управлява изпълнителния комитет за Газа
Зверско убийство на сина на зам.-кмета на Харков във Виена
Тарикати продават стартови пакети евро от по 20 лева за 50
Мъж е в кома след тежък побой пред магазин
И. Шнабел от ЕЦБ подкрепя прогнозите за повишение на лихвите
САЩ създадоха новия си план за национална сигурност спрямо капризите на Тръмп
Deutsche Bank: Бумът на AI продължава, няма балон
Посланик Пъздър за глобите на ЕС, енергетиката и AI, част 3
Посланик Пъздър за глобите на ЕС, енергетиката и AI, част 2
Пет от най-странните жабки в серийни автомобили
Първото BMW M се продава
Опасно ли е поставянето на калъфи върху седалки с подгрев
Volkswagen вкарва три модела в сервизите заради проблеми с безопасността
Hyundai възражда един от най-забавните си модели
Мутация на грипа във Великобритания може скоро да дойде у нас
Европа може да разчита само на себе си, загуби САЩ като приятел в нужда
Как да развиваме любовта си, когато приоритетите се променят?
преди 11 години Да не би ирландците най-после да се отцепиха от Англия? отговор Сигнализирай за неуместен коментар