Канада обяви, че се подготвя за ултрабърза 5G интернет услуга, слeд като разкри, че планира да направи по-голяма част от 5G спектъра достъпна от следващата година, предава Ройтерс.
Федералното министерство на иновациите издаде документ, подчертаващ промените в търг, който се очаква следващата година, решение за ползване на по-високи честоти от спектъра през 2021 г. и предложение за нови честоти през 2022 г.
"Следващата стъпка от нашия план е да продължим да подобряваме интернет достъпа в по-малките населени места и да позволим своевременното пускане на 5G свързаност, а в същото време да увеличаваме нивата на конкуренция при по-ниски цени за канадците“, коментира министърът на иновациите Навдип Байнс.
Правителството оценява, че 5G безжичните технологии могат да се превърнат в индустрия за 40 млрд. канадски долара (29,8 млрд. долара) в Канада до 2026 г. и инвестира 199 млн. канадски долара за петгодишен период, за да модернизира оборудването си.
Канада все още не е обявила дали ще използва 5G оборудване, предоставено от китайската компания Huawei Technologies.
Съединените щати обвиниха Huawei, че има връзки с китайското правителство и въведоха забрана американската фирма да прави бизнес с американски играчи поради опасения за националната сигурност.


Дисципът на БФС обяви, че няма убедителни данни за расизъм на мача Черно море - Ботев
Варна предоставя спортната си база на клубове за 5 години
От понеделник две варненски линии минават на летни разписания
Хороскоп за 16 май 2026
Четвъртокласници-доброволци в "Детско полицейско управление" гостуваха на Районен съд-Варна
Печелившите и губещите от срещата на върха на Тръмп и Си Дзинпин в Пекин
Китайската икономика започва поредно тримесечие с дивергенция на растежа
MARA: Абонатите вече използват много повече токени от преди
MARA: Енергията е ключ към AI
Чистата енергия е „структурно защитена“ от шокове като тези в Ормузкия проток
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
КЗП завежда колективен иск срещу електроснабдително дружество
Мирчев: Прокуратурата прекалява, нищо не налага задържането на доставчика
Мотористи протестират заради "Гражданска отговорност", блокираха бул. "Цар Освободител"