Китайският телекомуникационен гигант Huawei Technologies заяви, че ще даде 2 млрд. юана (286 млн. долара) в брой под формата на възнаграждения за служителите си, които ѝ помагат да се справи с поставянето на компанията в черния търговски списък на Съединените щати, предава Ройтерс.
Най-големият доставчик на телекомуникационно оборудване в света се опитва да намери алтернативи на американския хардуер, след като през май САЩ му забраниха да прави бизнес с американски фирми, което попречи на снабдяването му с ключови компоненти.
Средствата са начин за признание за работата на служителите, докато компанията е под натиск от страна на Съединените щати, посочва отделът за човешки ресурси на Huawei. Освен това ще бъдат удвоени заплатите за този месец на всички 190 хил. служители, обясни говорител на компанията.
Повечето средства ще бъдат насочени към екипите, занимаващи се с развойна дейност, както и тези, които са заети с промените във веригата на доставки, така че тя да стане по-малко зависима от САЩ, обясни говорителят.
Подробностите за плана на Huawei бяха описани първо от South China Morning Post.
САЩ вярват, че компанията носи риск за националната им сигурност, тъй като нейното телекомуникационно оборудване евентуално може да се ползва за шпионаж от страна на Пекин. Huawei продължава да отрича тези обвинения.
Компанията е вторият по големина производител на смартфони в света и записа 27% ръст на приходите от този бизнес през третото тримесечие.


Вижте кои са най-устойчивите на ръжда коли на старо
Спипаха поредния варненец с дрога
Арестуваха варненец, системно отказвал тестове за дрога на пътя
1500 души дойдоха на погребение.... на 12-годишен миниван
Градската елха във Варна грейна с тържествен концерт (СНИМКИ)
Може да видим връщане под 4000 долара за тройунция при златото
С новия дълг не се увеличава производителността, а пада върху младите
България с рекорден ръст на онлайн продажбите за Черния петък в Европа
Кой ще замести Хасет в Белия дом, ако стане шеф на Фед
Жизнено важната търговия на Русия с петрол в Индия е в упадък, но не и изчезнала
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Кога са изобретени електрическите прозорци
Дакота Джонсън, Нина Добрев и Ана де Армас демонстрираха супер фигури в чернo
Как да преодолеем усещането, че не сме достатъчно добри?
Джеймс Камерън все още е лудо влюбен в звездата си от „Титаник“ Сузи Еймис
Кейт Уинслет дойде с красив млад кавалер на червения килим
Бърнаут или липса на витамини?