Германският софтуерен гигант SAP заяви, че бизнес активността му значително се е подобрила през второто тримесечие от ефектите от глобалната блокада. Приходите и печалбата растат, а компанията потвърди годишната си прогноза, предава Ройтерс.
Общите приходи за периода са нараснали с 2% до 6,74 млрд. евро. Бизнесът със софтуерните лицензи, който генерира по-голямата част от печалбата на компанията, се е свил с 18%, но приходите от облачни услуги са скочили също с толкова.
„Макар че все още са под нормалните си нива, приходите от софтуерни лицензи се възстановиха повече от очакваното“, посочват от SAP, допълвайки, че приходите показват силно последователно подобрение спрямо първото тримесечие.
Оперативната печалба е нараснала със 7% до 1,96 млрд. евро, след като SAP забави процеса по наемане на нови кадри и съкрати разходите си, включително чрез по-малко пътувания и провеждането на повече виртуални събития.
„Нашият бърз отговор на кризата от гледна точка на разходите доведе до силна оперативна печалба и увеличение на маржа“, коментира главният финансов директор Лука Мучич.
SAP заяви, че ще продължи да инвестира в иновации, за да излезе още по-силна от кризата с Covid-19.
Най-високо оценената европейска технологична компания потвърди прогнозата за оперативната си печалба за 2020 г., като очаква тя да е в диапазона 8,1-8,7 млрд. евро. При постоянни валути има понижение от 1-6%.
През април SAP намали прогнозата за печалбата си, след като пандемията накара клиентите да задържат временно поръчките си. По-ранната прогноза на компанията беше за 10% ръст.
„Прогнозата продължава да е базирана на предположението за постепенно подобряване на търсенето през третото и четвъртото тримесечие, докато икономиките продължат отварянето си и блокадите се вдигат“, коментира SAP.
SAP планира да обяви пълния си финансов отчет за второто тримесечие на 27 юли.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Нов украински прехващач може да подсили отбраната на Европа
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?
Сериалът "Тед Ласо" променил живота на Хада Уодингам