Американският технологичен концерн Intel очевидно е силно заинтересован от сделка с производителя на чипове Altera. Според публикация на New York Post двете компании са подновили преговорите си, а Intel е покачил офертата си с 3 млрд. долара.
Така двете компании са напът да осъществят една от най-големите сделки в индустрията на чиповете. По-рано през годината разговорите за сделка не дадоха резултат. Акциите на Altera скочиха с 5,7%, а книжата на Intel прибавиха 1,3%.
В момента Intel предлага 13 млрд. долара, след като през март се появиха информации за оферта от Intel към Altera на стойност 10 млрд. долара, или по 54 долара за акция. След март цената на акциите на компанията скочи с около 30 на сто. През април пък стана ясно, че мениджърите на Altera са отказали предложението и заради несъгласие по цената преговорите са прекратени.
Altera ще бъде голяма хапка за Intel, която преди се придържаше към придобиванията на по-малки фирми.
Intel, която е базирана в Санта Клара, Калифорния, е най-големият производител на чипове за персонални компютри и сървърни системи, а пазарната ѝ стойност е 151,6 млрд. долара.
Altera пък е базирана в Сан Хосе, Калифорния, и е един от най-големите производители на програмируеми логически контролери, които могат да бъдат конфигурирани от клиентите за изпълнението на различни задачи. Те са широко използвани в телефонните мрежи, автомобилите и за производството на други продукти.
Intel и Altera са работили заедно и преди. През 2013 г. Intel се съгласи да прехвърли част от производството на чиповете си към Altera.
Придобиването ще затвърди още повече партньорството им и ще помогне за по-голямата заетост на заводите на Intel.


Затъмнението с българска следа: как МиГ-21 се превърна в летяща обсерватория
Нищожна част от всички украински бежанци в ЕС се намират в България
Ето какво ще е времето утре
Барселона и Реал Мадрид ще играят на по-малко от 500 км от Варна
„Музиката на Санремо“ идва във Варна на 21 август
SpaceX премина първата забрана за продажба на акции с рали от $500 млрд.
Найджъл Фараж очаква лесна победа, но умората от него расте
Meta премахна 750 000 профила на лица под 16 години в Австралия
Южна Корея отказва балистични ракети на Украйна главно заради конституцията си
Инжектирай с повишено внимание
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
Ана де Армас беше снимана в обятията на новия си, изненадащ приятел
Недостигът на ракети-прехващачи поставя Украйна пред тежка зима
Защо жените не трябва да следват драстични диети?
Разкриха незаконен развъдник с 46 питбула, били вързани на синджир
Хали Бери на 60, не се плаши от годините си