До 11 февруари 2007 г. трябва да бъдат регистрирани всички кладенци, ползвани за лични нужди. За такива се считат тези с водопотребление до 10 куб. м на денонощие. Собствениците на такива кладенци трябва само да попълнят заявление и да приложат копие от нотариален акт за регистрацията на кладенеца, такси за потребление няма да се плащат.
19 370 кладенци за лични нужди са регистрирани до момента. Още 1300 са вписани като общински кладенци и чешми и 120 като собственост на фирми и дружества.
Пълен регистър на кладенците е направен само в общините Варна, Нови пазар и Дългопол. Приморско, Созопол, Крушари и Венец не са направили никакъв регистър, а в останалите общини той е непълен.


В парламента изслушват Иван Шишков заради Баба Алино
Англия се издъни срещу Гана. Хърватска и Колумбия с победи
Кристиано Роналдо с исторически постижения при разгром над Узбекистан
Русия обяви готовност за нови преговори с Украйна
Египетски самолет кацна аварийно в Горна Оряховица
MSCI повиши статуса на България до граничен пазар
Кризата за бензин в Русия се разширява след атаките срещу рафинерии
Еврото е най-слабо от година след намеци за различните посоки на ЕЦБ и Фед
Производителите на чипове повeдoха спада на Уолстрийт след разпродажбите в Азия
Л. Йорданова: Ролята на училището е много по-широка от академичните знания
Кражбите на катализатори придобиват чудовищни размери
Стар VW Golf стана звезда, след като беше пратен за скрап
Hummer отиде на дъното при пускане на лодка на вода
Nissan спира работа по електрическия Qashqai
BMW 3-Series 2018 срещу Audi A4 2018: Кое е по-надеждно
Доналд Тръмп ще връчи титлата на световния шампион
Москва не се отказва: Кремъл иска Беларус да се включи в бойните действия
Правителството ще обсъжда по-висок размер на социалната пенсия за старост