Вече има заявки за осъществяване на публично-частно партньорство в стопанисването на дивеча в българските гори. Това съобщи във Варна председателят на Държавната агенция по горите Стефан Юруков по време на седмицата на гората, която продължава.
Той уточни обаче, че това е възможно след промени в закона.
Огромният интерес е регистриран от горските специалисти от България по време на изложенията в Мадрид, Париж и Москва, които са се провели от началото на годината до момента.
По време на форумите и след тях са направени много заявки от страна на чужди граждани да бъдат за ловен туризъм у нас, според Юруков. Благородните елени, дивите свине, както и глухарът в нашите гори са предизвикали интереса на чуждите ловци.
По думите на Юруков популациите с дивеч в последните пет години са се възстановили и ловният туризъм няма да им навреди.


Никола Цолов може да се състезава във Формула 1 още догодина
Над 400 са случаите на морбили в страната
Има задържан за палежа в "Аспарухово"
Унгарска боркиня на ЦСКА загина в София
Спартак (Варна) привлече още един португалец
Скептицизмът на пазарите към Анди Бърнам е предупреждение за Великобритания
Русия създава алтернативна информационна екосистема
Рискът от „супер“ Ел Ниньо нараства с високите температури в Тихия океан
Срив при бензиновите автомобили: Range Rover се продава на половин цена в Китай
Тръмп изгражда нова стена от мита - кой печели и кой губи?
Стар VW Golf стана звезда, след като беше пратен за скрап
Hummer отиде на дъното при пускане на лодка на вода
Nissan спира работа по електрическия Qashqai
BMW 3-Series 2018 срещу Audi A4 2018: Кое е по-надеждно
Китайци направиха най-черната автомобилна боя
Заради семейна почивка в Пампорово: Мицкоски се оплака на НАТО от "източния съсед"
За и против по-висок данък за второ и трето жилище
Как малкият дом да изглежда по-голям?
Вашите сигнали: Безстопанствени коне, смрад от гълъби, бездомни кучета
Най-модерните бански за лято 2026: 6 тренда, които диктуват сезона