Пазарджик БТ АД - Пазарждик е избрано за победител в процедура по пряко договаряне за продажба на 67% от капитала на предприятието Фабрика духана Мостар АД, Федерация Босна и Херцеговина, съобщи Пазарждик БТ чрез БФБ - София.
Предстоят допълнителни преговори за подписване на договор за продажба на 67% от общия капитал на предприятието Фабрика духана Мостар АД, Мостар между Агенция за приватизация на Федерация Босна и Херцеговина и Пазарджик БТ АД.
Фабрика духана Мостар АД се занимава с производство на цигари. Дружеството е едно от трите цигарени фабрики в Босна.
През ноември 2006 г. Честийм ЕООД, която е свързана с Христо Ковачки, закупи 85,24 на сто от капитала на Пазарждик БТ АД общо за 4,718 млн. лв.
За първото тримесечие на годината Пазарджик БТ отчете загуба на стойност 108 хил. лв. Активите на дружеството възизат на 8,5 млн. лв., а собственият капитал е 3,8 млн. лв.
До момента няма сделки с книжата на Пазарджик БТ. Оферти „купува“ липсват, а оферти „продава“ има при най-добра цена 8 лева.
Свързани компании:


Четири български победи и шест нокаута белязаха SENSHI 29
Арестуваха двама заради 30 литра ракия в Добрич
Ексклузивен бонус код и топ милиардерите в гейм индустрията
Тръмп: Зеленски не е готов да подпише мирното ни предложение
Българската велоиндустрия: Между китайската зависимост и електрическото бъдеще
Високият акциз на цигарите е от полза за здравето, семейния бюджет и икономиката
Тръмп е разочарован от реакцията на Зеленски към плана Белият дом за мир
Афишът на Уолстрийт: „BATMMAAN се завръща“ vs. „Великолепната седморка“
Тайландски удари с F-16 разклащат мирния план на Тръмп в Камбоджа
Завръщането на Toyota MR2 е все по-близо
Отстъпки от над 100 000 долара показват, че богатите не искат електромобили
Знаете ли какво крие BMW X5 (E53) в резервната си гума?
Новият Mercedes-Benz GLB получи радикален дизайн и технологии
Как да използваме Google Maps без интернет
Росен Петров с още 90 истории от българското минало в новата си книга
Самолет се “подхлъзна” и излезе от пътеката за рулиране в Истанбул ВИДЕО
Каскада или катастрофа: Кола се завря под джип, повдигна го ВИДЕО
Четири български победи и шест нокаута белязаха SENSHI 29