"Газпром" е готов да изпълни договора си с България и да плати предвидените в него неустойки заради недоставения газ по време на газовата война с Украйна, съобщи Dnes.bg, позовавайки се на интервю за БНТ с вицепрезидентът на руския газов гигант Александър Медведев.
В петък той пристига на кратко посещение в София за среща с премиера Сергей Станишев.
"Газпром" ще изплати неустойките за недоставен газ, предвидени в договора с "Булгаргаз". Не става въпрос обаче за поемане на други загуби, нанесени на страната ни по време на кризата.
Както и преди, "Газпром" смята, че исковете за тях трябва да се адресират към Украйна, защото тя е блокирала транзитните газопроводи.


Изложба събира близо 40 варненски художници по повод 100 години ММФ „Варненско лято“
Варна ще отбележи 49 години от потушаването на пожара на танкера „Ерма“
„Св. Прокопий Варненски“ отбелязва храмовия си празник
Олег Невзоров: Обичам Варна, не се чувствам виновен
Какво време ни очаква във вторник?
Трейдърите искат да знаят кой ще управлява финансите след оставката на Стармър
Португалия обмисля суверенен фонд с дялове в стратегически сектори
Citigroup открива офис в Литва заради растящото финансиране на отбраната
Льо Брьон от AMI Lans: Европа загуби много състезания
Скъпият бензин изведе инфлацията в Канада до най-високото ѝ ниво от 2023 г.
Toyota отива на съд за плагиатство
Бензиностанция предложи награда за залавяне на крадец на гориво
Защо Bugatti Tourbillon използва самолетни гуми
Новата стратегия на Porsche: По-малко продажби, повече печалби
Дилъри връщат пари, ако пробегът на електромобил е по-малък от обявения
"Прогресивна България" официално е регистрирана като партия
Коя е най-полезната емоция след 40, според психолози?
Данъчното облагане не е достатъчно, за да привличаме инвеститори