Германската компания „Кайзер Аутомотив“ ще инвестира в предприятие за производство на автомобилни компоненти в Плевен.
Това съобщават от компанията „БПД“, която е собственик на логистичния парк „БПД Плевен“, където ще е заводът на германското дружество.
Производството ще стартира още тази година. Площта на предприятието ще е над 5200 кв.м, като има възможност за разширение с още 5 хил. кв.м. Сградата включва производствено хале, склад, административен сектор, битов сектор и съоръжения за техническо обслужване.
Сумата на инвестицията на компанията не се посочва.
Историята на „Кайзер Аутомотив“ може да се проследи назад до 1709 г., когато е основана фабрика за вълнени платове. През 1928 г. фабриката е продадена на семейството на сегашните собственици. В автомобилния сектор предприятието влиза през 1960 г.
Компанията има 12 предприятия и/или офиси по света. През 1998-2000 г. са изградени първите предприятия извън Германия – в Мексико, Полша и Испания. След това са отворени заводи и офиси и в Унгария, Китай, САЩ, Индия, Япония.
За „Кайзер Аутомотив“ работят над 3600 души по света.
На територията на логистичен парк „БПД Плевен“ се намира и предприятието на „Нексанс Аутоелектрик“, което заработи през 2015 г.


Къде са най-опасните пътни отсечки във Варна
Унгарската МОЛ иска да купи чуждестранните активи на "Лукойл"
Защо плащаме скъпо за храна с неясен произход?
Освен че няма риба, намаляват и рибарите
Наша съседка е най-доброто място за пенсиониране
Дьоре от Hensold: Очаквам стоманено десетилетие
Мозъчни интерфейси и метавселени – докъде стига бъдещето на игрите?
Hensold: Пазарите са водени от настроението
Hensold очаква до 10-15г военните разходи да продължат
Hensold подкрепя някои доставчици на автопроизводителите в Германия
Китайски електромобил се разцепи при странна катастрофа
Един от най-добрите двигатели на Audi навърши половин век
Pininfarina възроди първото поколение на Honda NSX
Японски компании съдят администрацията на Тръмп заради митата
Bosch и Maserati ще спасяват ДВГ с водород
Османската династия ще съди турчин, живеещ в САЩ, представящ се за османски принц
3 зодии с шанс за изненадващи парични постъпления около пълнолунието на 4 декември
Аманда Сейфрид на 40 - актрисата блесна до Сидни Суини на червения килим
Суперхрани, които са бюджетни
Тайланд разреши алкохола от 14 до 17 часа