Германската група Liebherr разширява производствените си капацитети в „Тракия икономическа зона“ - Пловдив с фокус върху сглобяване на продукти за пазарите от авиационната и транспортната индустрия, съобщават от компанията.
Отделът „Либхер Транспортейшън Системс Марица“ произвежда климатични и отоплителни системи за железопътната индустрия и транспорта на охладени стоки. Liebherr ще преструктурира и повиши своите дейности на дивизията чрез изграждането на нова и по-голяма производствена база в близост до настоящата, която впоследствие ще бъде освободена. Очаква се новата база да заработи напълно до края на следващата година.
Намерението на компанията е на площ от 20 хил. кв. м да продължи да развива съществуващото производство за клиентите от железопътната индустрия и транспорта на охладени стоки, с фокус върху отоплителните, вентилационни и охладителни системи за релсов транспорт, както и охлаждащи агрегати за хладилни полуремаркета.
Предстои да бъдат внедрени и нови производствени капацитети за нуждите на авиационната индустрия. През следващите години ще се очаква повишение на монтажните дейности за въздушен контрол и системи за въздушно управление.
От Liebherr посочват, че тези производствени капацитети са ключови, за да се отговори на нарастващото търсене на пазара и да се подсигури продължителното дългосрочно представяне на индустриалните дейности.
От компанията обясниха, че решението за преструктуриране на бизнеса е продиктувано от нарастващото търсене и доверието във възможностите за оптимизиране на разходите в рамките на съществуващата производствена мрежа на Liebherr.
Преориентирането на производствените капацитети в сферата на монтажа ще създаде допълнителни работни места в новата база в Тракия икономическа зона и регион Пловдив. Стремежът на Liebherr е да поддържа и запази своята работна ръка в настоящите бази без промяна, като се възползва от растежа в други продуктови области и дейности, уверяват от компанията.


Тъжна вест! Футболен треньор си отиде на 58 години
Много слънце днес, гръмотевици и дъжд на места следобед
Турнир затваря за граждани комплекс "Приморски" този уикенд
Без ток във Варна на 18 юни 2026
Мачовете и спортът по ТВ днес (18 юни)
Новото споразумение на Тръмп с Иран може да се окаже по-слабо от това на Обама
Първият ход на Уорш разтърси Уолстрийт и върна страха от по-високи лихви
Споразумението за Ормузкия проток свали цените на петрола
Танкерите обръщат курс към Близкия изток преди отварянето на Ормузкия проток
Планът на Тръмп за Либия цели да превърне крехкия мир в петролен бум
Volkswagen е на ръба на оцеляването, признаха шефовете
Малък теч на антифриз може да причини много скъпа повреда
Прочут механик посочи най-добрата кола за покупка в момента
Джеръми Кларксън призна, че има рак
Ново проучване разбива мита за безопасните кръгови кръстовища
Неловко: Зеленски се опита да поздрави Тръмп на Г-7, но го загърбиха ВИДЕО
Повече движение, повече музика, по-малко стрес: защо това лято е идеалният момент за нов смартчасовник
17-годишна българка е изчезнала в Никозия, издирват я
Домашната пица като изкуство: защо все повече българи се отказват от доставките
Християн Мицкоски обърна плочата: Подгответе се за маратон към Европа