IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore

Kaufland България започва да показва цените в лева и в евро във всичките си магазини

Очаква се поетапното етикетиране да приключи до 27 юли

11:20 | 27.06.25 г.
Автор - снимка
Създател
Снимка: Kaufland България
Снимка: Kaufland България

Kaufland България започва поетапното изписване на всички цени и в евро, освен в левове – като част от подготовката за преминаването към единната европейска валута. От 27 юни 2025 г. (петък) в магазините на веригата ще се появят първите хартиени етикети с цени в две валути.

Поетапната подмяна на хартиените етикети ще продължи до 27 юли, като целта е всички клиенти да имат достатъчно време да свикнат с новия начин на обозначаване. От 30 юни (понеделник) електронните етикети в отделите „Плодове и зеленчуци“ и „Пекарна“ също ще показват цените едновременно в лева и евро във всички филиали на веригата.

Снимка: Kaufland България Снимка: Kaufland България

Краят на поетапното етикетиране с две валути съвпада с още една важна промяна – от 28 юли седмичната брошура на ритейлъра също ще бъде представена с цени както в лева, така и в евро.

Още в началото на юни, Kaufland направи важна стъпка към двойното етикетиране – като започна да показва крайната сума и в евро във всички свои касови бележки. Компанията провежда тестове в тази посока още от края на 2024 г., за да бъде напълно подготвена и сигурна, че преходът ще бъде ясен, лесен и безпроблемен за клиентите.

„Повече от половин година в компанията извършваме успешни тестове в мрежата си и имаме абсолютна готовност да спазим установените разпоредби. Ние имаме отговорност към нашите клиенти преходът наистина да е плавен и да бъдем до тях в процеса на адаптация“, коментира Цветомир Узунов, финансов директор на Kaufland България.

С новите етикети и ясното обозначаване на цените, Kaufland отново доказва своя ангажимент към прозрачността, доброто обслужване и грижата за потребителите – особено в един толкова важен момент като преминаването към еврото.

В началото на юни беше подписан Меморандум за сътрудничество между Българска народна банка (БНБ) и Сдружението за модерна търговия (СМТ), което представлява големите търговски вериги в страната, част от които е и Kaufland България. Документът е от огромно значение за осъществяването на редица дейности по отношение на информационната кампания за еврото и показва готовността на държавата и бизнеса да работят заедно в интерес на потребителите.

Последна актуализация: 11:21 | 27.06.25 г.
Специални проекти виж още
Най-четени новини
Още от Търговия и потребителски стоки виж още
Финанси виж още