На официална церемония в Sky Bonsai Bar в Crowne Plaza Sofia бяха връчени отличията в Real Estate Awards 2025 – конкурса, който вече 11 години отличава добрите практики, успешните проекти и професионалните постижения в сектора на недвижимите имоти.
Организирани от Imoti.net – първият сайт за недвижими имоти в България, и Investor Media Group, наградите отново събраха представители на водещи агенции за недвижими имоти, строителни компании, инвеститори, финансови институции и експерти от сектора.
Тазгодишното издание предизвика сериозен интерес, като в конкурса участваха близо 60 кандидатури. Сред акцентите през 2025 г. бяха дигиталното присъствие, видеосъдържанието, комуникацията с клиентите и иновативните подходи при представянето на имоти и услуги.
За първи път конкурсът включи категорията „Видеопредставяне на брокер, агенция или имот“, която отличава най-добрите примери за използване на видеоформати в сектора и отразява нарастващата роля на дигиталното съдържание в комуникацията на недвижимите имоти.
В категория „Брокер недвижими имоти 2025“ победител стана Борис Борисов от "Имоти Премиер".
Отличието за „Сайт на фирма за недвижими имоти 2025“ беше присъдено на dotwon-estate.com.
В категория „Реклама на имот 2025“ наградата получи „Просторно жилище в комплекс Морени“ на Block Real Estates.
Призът за „Имот на годината 2025“ беше присъден на жилищния проект „OKINAWA Boutique Residence“ на Тасков & Стоянов.
Първото отличие в новата категория „Видеопредставяне на брокер, агенция или имот 2025“ спечели Амалия Платова и L' Artista за видео представяне на имот.
В категория „Дебют на агенция за недвижими имоти 2025“ журито отличи ACRONA Real Estate.
Сред агенциите за недвижими имоти победителите бяха определени в три категории според мащаба на бизнеса. За „Агенция за недвижими имоти – голям бизнес 2025“ беше отличена "АДРЕС Недвижими имоти", в категорията „Среден бизнес“ наградата получи MODERATO, а в категорията „Малък бизнес“ победител стана Block Real Estates.
Традиционно бяха връчени и наградите на потребителите, като тази година в гласуването се включиха над 1800 души. Отличието за „Агенция за недвижими имоти“ спечели Arco Real Estate, за „Брокер недвижими имоти“ беше отличена Мариела Желева от LUXIMMO, а наградата за „Сайт на агенция за недвижими имоти“ получи bulgarianproperties.bg.
Снимка: Imoti.net
По време на церемонията Imoti.net връчи и специални отличия за принос към развитието на сектора. Наградата за принос в развитието на бизнеса с недвижими имоти получи Никола Стоянов. За съпричастност, хуманизъм и консолидиране на сектор недвижими имоти беше отличен Мариян Алексиев.
Специално отличие беше връчено и на Николай Джанев от JJ Corporation, който спечели вота на своите колеги от сектор недвижими имоти.
Победителите бяха определени от жури, съставено от утвърдени професионалисти от сферите на недвижимите имоти, строителството, архитектурата, маркетинга, финансите и медиите. Част от журито на Real Estate Awards 2026 бяха Даниела Грозева, председател на Управителния съвет на Национално сдружение Недвижими имоти, Снежана Стойчева, управител на Imoti.net, Страхил Иванов, мажоритарен собственик на ЯВЛЕНА, Ангел Искрев, творчески директор на proof., Радослав Илиев, оперативен директор на Studio X, инж. Борислав Точевски – съсобственик на DOMEX и Гергана Гераскова, директор „Банкиране на дребно“ във Fibank.
С единадесетото си издание Real Estate Awards продължава да утвърждава високите професионални стандарти в сектора, като отличава добрите примери, иновациите и компаниите, които допринасят за развитието на пазара на недвижими имоти в България.
Основен партньор: Fibank
Партньори: Sander Correct, Явлена, Domex, НАСП
Институционални партньори: Камара на строителите в България
С подкрепата на: Къмпинг Градина, Evbons, MANCHINI, Paloma Fashion
Медийни партньори: Dnes.bg, Investor.bg, Bulgaria ON AIR, stroitelbg.bg , Градът Медия Груп, Daibau, Storytel, dir.bg, money.bg и БанкерЪ


Морски дрон се взриви в пристанището на Констанца в Румъния, няма пострадали
Демерджиев потвърди: Украинската посланичка се е намесила в казуса с Олег Невзоров
Приемат оферти за инженеринга на проекта „Отваряне на града към морето“ във Варна до 8 юни
Фестивалът на цацата започва в Кранево
Димитър Стоянов: България не е предоставяла морски мини на Украйна
Transversal: Производителите в САЩ се питат струва ли се да нарушат дисциплината
Transversal: Ирак, Бахрейн, Кувейт, Катар остават в капан
Transversal: Морският трафик няма да се възстанови до ниво отпреди 2г
Box Now ще инвестира още 6 млн. евро в България до края на годината
AI агенти в екипа: От еуфория към измерими резултати за софтуерните компании
Аквамен направи най-лудото Bentley в историята
По-скъп от Apple: Ferrari пусна лаптоп с изкуствен интелект
Subaru показа хибридно комби с разход 5,3 л/100 км
BYD предизвика европейския премиум в родината му
GR Corolla тества технология от бъдещето на пистата
България ще наблюдава Черно море заради взрива на дрон в Румъния
Клиент е платил с фалшиви 500 евро за такси във Враца
В кадър: Стотици си взимат последно сбогом с Любен Дилов-син
Real Estate Awards 2025 отличи най-добрите компании, проекти и професионалисти в сектора на недвижимите имоти
Анна Кендрик ще режисира "Скандалният живот на Евелин Хюго"