Водещите индекси на американския пазар започват борсовата сесия в четвъртък на червено ден след като Dow Jones Industrial Average сложи край на 5-дневната си печеливша серия, съобщава CNBC.
Индексът на сините чипове изтрива 0,3%, докато широкият измерител S&P 500 се разделя с минималните 0,1%. Технологичният бенчмарк Nasdaq Composite пък е назад с 0,2%.
Отчетите на компаниите в сектора за търговия на дребно продължават и през днешния ден с данни от Kohl’s, Bath & Body Works и BJ’s Wholesale, които предлагат поглед върху състоянието на американския потребител. Книжата на Kohl’s изтриват 4,7%, след като компанията сви прогнозата си. В същото време акциите на BJ’s Wholesale поскъпват с 8,2%, след като търговецът се представи по-добре от очакванията.
Данните за безработицата в САЩ също се отразяват на настроенията на инвеститорите – първоначалните молби за безработица са намалели до 250 хил. през седмицата, приключила на 13 август.
В сряда Dow изтри над 170 пункта, слагайки край на петдневната си печеливша серия, след като бяха публикувани протоколите от юлското заседание на ръководството на Федералния резерв. От тях става ясно, че централната банка остава отдадена на политиката си за борба с инфлация, но сигнализира, че може да коригира темпа на затягане в зависимост от пазарните условия.
Инвеститорите се надяват, че Фед може да забави темпа на увеличения на лихвите, след като индексът на потребителските цени за юли показа леко охлаждане на инфлацията.
Акциите на Verizon поевтиняват с 2,9%, след като MoffettNathanson понижи оценката за телекомуникационната компания.
На облигационните пазари доходността по американските държавни ценни книжа се свива след ръста през предходната сесия. Доходността по 10-годишните облигации достига 2,855%, а тази по 30-годишните – 3,126%.
Доларовият индекс, който измерва силата на щатските пари спрямо кошница конкурентни валути, расте с 0,4% до 107,26 пункта.
При петрола цените се увеличават осезаемо. Фючърсите върху международния бенчмарк Брент поскъпват с 2,4% до 95,87 долара за барел, а тези върху американския лек суров петрол с 2,3% до 90,15 долара за барел.
Златото от своя страна също поскъпва с 0,2% до 1781 долара за тройунция.
*Информацията е актуална към 16:55 ч.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Нов украински прехващач може да подсили отбраната на Европа
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?
Сериалът "Тед Ласо" променил живота на Хада Уодингам