Водещите европейски индекси приключиха сесията в сряда с преобладаващо с леки ръстове, докато инвеститорите са в очакване на решението на Федералния резерв за паричната политика, съобщава CNBC.
Общоевропейският показател Stoxx 600 напредна с 0,3%, успявайки да компенсира по-ранни загуби. Във вторник измерителят изтри 1,2%, достигайки най-ниското си равнище от близо месец, показват данни на Ройтерс.
От своя страна, британският индекс FTSE се покачи с 0,2%, колкото и френският CAC. Германският бенчмарк DAX пък напредна с 0,5%, а в Милано FTSE MIB с 0,7%.
Подкрепа за италианския бенчмарк оказаха акциите на UniCredit, които поскъпнаха с 3,8%, след като кредиторът записа най-доброто си първо тримесечие в историята и увеличи прогнозата си за пълната година.
Въпреки това европейският банков сектор завърши сесията със спад от 0,5% на фона на продължаващите тревоги за американските кредитори.
Инвеститорите анализираха и резултатите на най-голямата банка в еврозоната – френската BNP Paribas, която удвои печалбата, но акциите ѝ поевтиняха с близо 1,5%. Британската Lloyds също бе на червено със спад от 3,4%, след като изпревари очакванията за печалбата, но предупреди, че наблюдава ранни признаци на стрес сред някои от своите клиенти.
Акциите в петролния и газов сектор удължиха вторнишките понижения с 0,8% с продължаващото поевтиняване на „черното злато“
Ръстове обаче имаше при сегмента на добивната индустрия, който напредна с процент.


МВнР предупреди: Полетите от ЕС до ОАЕ остават несигурни
Четирима мъже бяха наръгани в Лондон
Правителството отпусна до 6 млн. евро на парламента за изплащане на съдебно обезщетение
Хороскоп за 6 август 2026
Откриха тялото на издирвана жена от Ямбол
AMD губи позиции след прогноза за AI бизнеса, която разочарова пазара
Сергей Гуриев: Путин унищожава бъдещето на Русия наред с украинските градове
Сергей Гуриев: Путин няма други планове освен войната в Украйна
Сюзън Малоуни: САЩ изразходваха мунициите си в Иран
Светът губи рафинерии и това заплашва пазара на горива
Създателят на Juke поема глобалния дизайн на Nissan
Китай забранява сините светлини на автопилота
Коя е най-търсената екстра при покупка на нов автомобил
Защо производителите възродиха забравената електрическа турбина
Новите коли крият опасност, за която малцина знаят
Лятото свършва: Първите щъркели поеха на юг
ДБ: От Румен Радев и Гълъб Донев зависи бъдещето на Пловдивския панаир
Превозвачите скочиха срещу постоянните ограничения за камиони
Цените на зехтина са изправени пред нов натиск през есента
Грък държал тялото на баща си над 2 години във фризер, за да взима пенсията му