Основните индекси на Азиатско-Тихоокеанските пазари не успяха да намерят единна посока, като инвеститорите анализираха данните за търговията на Япония и слабите бизнес настроения сред големите производители в страната, пише CNBC.
Хонконгският индекс Hang Seng напредна с цели 3% по време на сесията, но изтри част от ръста си до 1,86% в края на търговията благодарение на акциите на компании в областта на имотите, технологиите и здравеопазването. Китайският референтен индекс CSI 300 записа ръст от 1,35% до 3456,87 пункта.
Книжата на WuXi AppTec поведоха ръстовете в индекса, поскъпвайки с 6,85%, и WuXi Biologics, чиято цена се повиши с 5,92%.
Технологичният индекс Hang Seng Tech, който проследява 30-те най-големи технологични компании, регистрирани в Хонконг, се повиши с 3,12%.
Таблица: CNBC
Японският индекс Nikkei 225 изтри 0,26% от стойността си до 38 262,16 пункта, след като от проучването на Ройтерс Tankan стана ясно, че бизнес доверието на японските производители е спаднало до минус 1 пункта през февруари от 6 пункта през януари. Това е първият отрицателен резултат от април насам.
Други данни от сряда показаха, че износът на Япония се е увеличил с 11,9% през януари спрямо година по-рано, а вносът се е свил за десети пореден месец, намалявайки с 9,6%. В резултат на това търговският баланс на страната е преминал към дефицит от 1,76 трлн. йени.
На пазара в Южна Корея индексът Kospi отстъпи с 0,17%, за да приключи сесията на ниво от 2653,31 пункта, а австралийският S&P/ASX 200 се понижи с 0,66% до 7608,4 пункта.


Бръшлянът масово убива дървета във варненските паркове
Мъск зове: Европейският съюз да бъде премахнат!
Благомир Коцев даде първо интервю след ареста (ВИДЕО)
Евакуираха с вертолет трима от бедстващите моряци край Ахтопол
Кубратската „Коледна топлина“ организира детско парти в клиника във Варна
Търговците на облигации не се поддават на по-ниските лихви на Фед
Бъдещето на AI звучи като ехо от миналото на железниците в Дивия Запад
Три години и 1 млн. долара приходи по-късно българската Team-GPT вече е Juma
Джей Ло се завръща в бившия СССР, след като Путин прогони звездите от Москва
Не можем да очакваме автоматични позитивни ефекти от еврозоната без усилия
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
4,3 по Рихтер разлюля Западна Турция
Прощаваме се с поета Найден Вълчев, автор на "Една българска роза"
Времето днес: Облачно, на места със слаби превалявания
Знаци, че той не ви харесва