„Елана финансов холдинг“ АД ще разпредели общо 500 000 лв. като дивидент, съобщават от дружеството чрез уведомление в сайта x3news.com. Решението е взето на днешното общо събрание на акционерите.
Сумата, която ще бъде разпределена, се формира от печалбата на компанията за 2023 г. в размер на 337 120,58 лв. и 162 879,42 лв. от неразпределената печалба от минали години. Те ще бъдат бъдат разпределени като брутен дивидент в размер 9,09090909 лв. на една акция.
По време на заседанието акционерите са гласували финансовия отчет на "Елана финансов холдинг" за миналата година, доклада на ръководството на дружеството, одиторския доклад, доклада на одитния комитет, както и са освободили от отговорност членовете на съвета на директорите за 2023 г.
С отделно решение Деяна Борисова Петрова, Даниела Ванцети Гайдарска и Георги Валентинов Малинов са преизбрани за членове на одитния комитет за периода до провеждане на редовно годишно общо събрание на акционерите през 2027 г. Определено им е също така еднократно годишно възнаграждение в размер на 500 лв. Сумата се предвижда да се изплаща в 10-дневен срок след приемане на доклада на одитния комитет от общото събрание на акционерите.
За първото тримесечие на 2024 г. комапнията отчита приходи в размер на над 2 млн. лв. и оперативна печалба от 822 хил. лв.
Свързани компании:


Времето във Варна на 15 май 2026
"Войната" по пътищата взе две жертви за последните 24 часа
Тръмп: Постигнах фантастични търговски споразумения с Китай
Честваме паметта на преподобния Пахомий Велики
Черно море Тича допусна загуба и в третия мач от полуфиналната серия с Балкан
САЩ са уведомили съюзниците за евентуално спиране на ротацията на войски в Европа
Тръмп искал да прибере иранския уран предимно за PR цели
Петролът се насочва към седмичен ръст, няма изгледи за край на войната с Иран
Паундът се срива след ескалация на бунта на лейбъристите срещу Стармър
Нийл Ричмънд за търговията САЩ-Ирландия и митата
Таен код в Dacia спасява човешки животи
Mercedes вкарва над 144 000 автомобила в сервизите заради гаснещи табла
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
ЦИК тегли днес номерата на бюлетините за частичните местни избори на 14 юни
В Хавана: Пуснете ни ток поне за три часа
От 9 юли: Летище Палм Бийч ще се казва "Донълд Тръмп"
Китай призова за трайно примирие между САЩ и Иран
Анчелоти преподписа с Бразилия до 2030