Азиатско-тихоокеанските пазари отчетоха предимно ръстове в понеделник, докато инвеститорите оценяват последния кръг от мита и доклада за работните места в САЩ, който доведе до спадове на Wall Street миналия петък и насърчи залозите за намаляване на лихвите от страна на Федералния резерв на САЩ през следващия месец, предава CNBC.
Инвеститорите следят и цените на петрола, след като последната среща на ОПЕК+ приключи с редица големи увеличения на добива.
В Хонконг индексът Hang Seng се повиши с 0,92% до 24 733,45 пункта, а в континентален Китай CSI 300 записа ръст от 0,39% до 4070,70 пункта.
Единствено японските показатели приключиха деня с понижения. Измерителят Nikkei 225 отписа 1,25% от стойността си до 40 290,70 пункта, а по-широкият Topix – 1,10% до 2916,20 пункта.
В Южна Корея бенчмаркът Kospi се повиши с 0,91% и завърши първия ден от седмицата на ниво от 3147,75 пункта. Индексът на компаниите с по-малка пазарна капитализация Kosdaq записа увеличение от 1,46% до 784,06 пункта.
В Австралия показателят S&P/ASX 200 отчете минимално изменение, завършвайки на ниво от 8663,70 пункта.
Индийският измерител Nifty 50 също приключи на зелено с 0,63% увеличение до 24 719,40 пункта.


Как младите хора променят автомобилния пазар?
Рекорд: 108-годишна жена поднови шофьорската си книжка (ВИДЕО)
Обновяват материално-техническата база на Домашния социален патронаж във Варна
Момче с тротинетка блъсна жена в центъра на София
Пътят на чистата вода: Как София си осигурява качество по европейски стандарт
Anthropic подава документи за IPO в надпревара с OpenAI
През последните три години услугите в България поскъпват по-бързо от храните
Големият крипто залог на MoneyGram, част 2
Големият крипто залог на MoneyGram, част 1
Непознатата Гърция и как да я откриете с автомобил
Ferrari предлага странна идея за защита на хората в колата
Как Pagani превърна скоростния лост в произведение на изкуството
108-годишна жена поднови шофьорската си книжка
Maserati отдава почит на легендарен болид
СГС и КОНПИ си "говорят" през медиите за дело срещу Брендо
Балтика се обединява около една цел: натиск върху Тръмп за край на войната
Я пак? Компания, продаваща крем за пениси, съди Брад Пит за $75 000
Скутър Браун похвали любимата си Сидни Суийни