Украинските медии съобщават за масиран ракетен обстрел срещу инфраструктурни обекти в Харков и Лвовска област.
Според съобщения на украинската телевизия Канал 24 са регистрирани два ракетни удара срещу важно инфраструктурно съоръжение в Харков. Жизненоважна инфраструктура е ударена и в района на Лвов. „Възможни са прекъсвания в подаването на ток и вода“, казва се в съобщението, цитирано от БГНЕС.
Поражението на инфраструктурни обекти в района на Харков е потвърдено от ръководителя на регионалната администрация Олег Синегубов. „В момента се прилагат аварийни прекъсвания“, написа Синегубов в Telegram канала си.
Експлозии прогърмяха и в Одеса и Виницка област на Украйна, съобщава украинското издание „Суспилне” в своя Telegram канал. „Във Виница се чуват експлозии“, пише изданието.
По-късно изданието написа за експлозии в Харков, Ивано-Франковска област и Днепропетровск, както и за работата на системите за противовъздушна отбрана в Лвовска област.
В цяла Украйна е обявена въздушна тревога. От рано сутринта местните медии съобщават за взривове в различни градове: Киев, Харков, Буча, Очаков, на територията на Запорожка област, контролирана от режима в Киев.
В Днипро петима души са загинали при ракетна атака. Ранените са 27 души, сред които и 6 деца. В Киев не са пострадали ключови обекти заради сработването на противовъздушната отбрана, според украинската агенция Униан. По време на въздушната атака срещу Киев през първата половина на деня руските войски вероятно са използвали балистични ракети.
По данни на „Укренерго” има повредени инфраструктурни съоръжения, но кои и колко от тях - не се уточнява. В Харков повечето райони са без ток, метрото е спряло.
В района на Донецк украинските граничари са ликвидирали щурмова група, част от частната военна компания "Вагнер", която си е проправяла път към Бахмут. Руските войски не се отказват от опитите си да пробият в покрайнините на град, посочва в Telegram канала си Държавната гранична служба на Украйна, пише Униан.
Вражеско подразделение на „Вагнер“ се е опитало да атакува една от граничните опорни точки. Защитниците са отговорили с огън. Повече от месец руснаците се опитват да превземат Бахмут. Според украинската армия руските войски търпят огромни загуби в региона, но не се отказват от опитите да пробият защитата на града.
И украинската, и руската армия продължават да си оспорват контрола върху близкия до Бахмут град Соледар в Донецка област. Украинската армия посочва, че руснаците не са поели контрола върху града, а руската армия – че го контролира изцяло. Боевете за града продължават вече почти две седмици.
Междувременно на територията на Молдова са паднали фрагменти от ракети, изстреляни от Русия срещу Украйна, съобщават от Министерството на вътрешните работи на Молдова. Останките са открити днес в района на граничното населено място Ларга (окръг Бричан).
Мястото, където са паднали ракетите, е отцепено, служителите на реда осигуряват охрана около местопроизшествието и събират данни.
Министерството на вътрешните работи на Молдова подчертава, че това е третият случай на падане на отломки от ракети на територията на страната в резултат на руските удари.


Спипаха поредния варненец с дрога
Арестуваха варненец, системно отказвал тестове за дрога на пътя
1500 души дойдоха на погребение.... на 12-годишен миниван
Градската елха във Варна грейна с тържествен концерт (СНИМКИ)
Черно море потопи ЦСКА в дъжда на "Тича"
България с рекорден ръст на онлайн продажбите за Черния петък в Европа
Кой ще замести Хасет в Белия дом, ако стане шеф на Фед
Жизнено важната търговия на Русия с петрол в Индия е в упадък, но не и изчезнала
Глобата от 140 милиона долара на Мъск показва, че ЕС губи самообладание
ChatGPT спечели правото си да се саморегулира. Това може да се развие зле
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Кога са изобретени електрическите прозорци
Интер разгроми Комо в мач от 14-ия кръг на Серия А
Правителството в Скопие опитва да изиграе Европа за българите в РСМ
Липсата на приет бюджет за 2026 година не би попречила за влизане в еврозоната
Манчестър Сити надви Съндърланд
Нова атомна централа няма да свали цените на тока


преди 2 години До: zelka00: На теб ли ти липсваха ракетни удари? Или тези ги е изстрелял Ким Дебелият? Не можеш да отречеш, че ти ги повика. Сега обаче се кръсти, да си нямаш обяснения със СБУ и да се разминеш само с членство в Миротвореца. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години До: zelka007 Явно е истина, че глупостта не почива :-) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години До: danchomentata... нема почивка за теб , цел ден на фронта ... :))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години Альо getty images, бялата каляска трябва да е офитиливена от сажди . отговор Сигнализирай за неуместен коментар