В политиката за прием на имигранти правителството следва стратегията на популистката Датска народна партия - тя заявява отдавна, че бежанците от третия свят виждат в страната световен "офис за социално подпомагане", но същевременно отказват да се интегрират в обществото и насаждат собствени порядки.
Сега 7 на сто от населението в "родината на Хамлет" са пришълци от неевропейски, предимно мюсюлмански страни. Според анкети, повечето датчани подкрепят стремежа на Народната партия да въведе максимално сурови правила за прием на нови жители.
Страховете на датчаните от "пълзящата мюсюлманска инвазия" се подгряват от медиите, които редовно информират за поредните следовници на пророка Мохамед, нежелаещи да приемат нормите и законите в новата си родина. Ту ръководството на жилищна кооперация, населена главно с мюсюлмани, отказва да сложи в двора традиционната коледна елха, ту някой студент готвач не иска да готви или опитва гозби от свинско.
Последната новина, разпалила антиислямските нагласи в Дания, съдържаше данни от полицейската статистик, според която в страната стремително расте броят на изнасилванията и една трета от престъпниците идват от имигрантски семейства.
"Тези хора не искат да усвоят датските норми на живот - коментира Датската народна партия. - Стига една жена да е предизвикателно облечена или пияна, те я смятат за своя”.
Като следваща стъпка в стратегията за сплашване на имигрантите с цел отблъскване от "скандинавския рай" ще се изработват пропагандни материали, за да бъдат разпространявани в държавите, откъдето в Европа се стича основният поток бежанци. Инициативата, подкрепена вече от кабинета, е на Датската народна партия.
"Идеята за предстоящата информационна кампания заехме от Австралия, която уверява потенциалните имигранти, че никога няма да стане дом за тях", заяви говорителят на партията Мартин Хенриксен.
Австралия изхарчи милиони долари за видеоклипове, претъпкани с всевъзможни ужасии за сплашване на потенциалните бежанци - като крокодили, акули и отровни паяци. Дания - за голямо огорчение на изолационистите, не може да събере също толкова впечатляващ отряд страховити гадини, но е подготвила за пришълците от ислямски страни цяла серия "свинщини".
Местни креативни мислители се канят да представят Дания като "свинско кралство", в което това "нечисто животно" ще преследва мюсюлманите, където и да отидат - негови статуи и рисунки ще ги гледат от улици и плакати, ще им се изпречват в асортимента на магазините, дори ще ги обгръща специфична миризма в голяма част от държавната територия.
Ужасът пред прасетата, то се знае, ще бъде подсилен от орязването на финансовите помощи за мигранти.


Варна: Комисия подкрепи наредбата за допълнителните занимания в детските градини
Варненци похвалиха кмета на "Аспарухово"
КЗК предложи пакет от мерки срещу поскъпването на горивата
3957 зрелостници от област Варна ще се явят на матура по БЕЛ
Търси се за кръв за Васил, който бе брутално нападнат в Морската градина на Варна
Мадяр посещава Полша, за да възстанови връзките на Унгария с ключов съюзник в ЕС
Как електромобилите променят световната икономика - филм на Bloomberg TV Bulgaria
Абсолютна „Bangaranga“: как Евровизия 2027 дойде в България
Residential Investment Summit Bulgaria & CEE 2026: инвестиции, masterplanning и новата логика на жилищния сектор
Фонд от $1,8 млрд. по делото на Тръмп срещу данъчната служба поражда спорове
Скрита функция спасява от мухъл и бактерии в салона
Пикапът на Renault ще се казва Niagara
Рядък Ford Mustang се блъсна в стълб по време на търг
Европа отново заобича Tesla
BMW 1-Series се връща към задното предаване
Каква е опасността от перфектните домати по пазарите и супермаркетите
Максон Виние: С упоритост се готвя за SENSHI, това е огромна възможност за мен
Румен Радев: Не искаме таван на надценките, а прозрачност по цялата верига ВИДЕО
Времето утре: На много места ще вали, ще има и градушки
ДБ: Управляващите са тръгнали по една много неприятна плоскост
преди 10 години Защо ли закръглената госпожа Меркел на глас укорява Орбан за провежданата политика по отношение на мигрантите, но не Дания и други държави? Като си харесва тази маса от хора, да си ги вземат директно със самолети. Така поставен въпросът обаче, веднага ме прави уязвима, че не съчуствам на тези хора. Това е друга тема - състава им, мотивите, бягството от отговорност към родината им, промушването на криминали и болни хора между тях и т.н. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години що бе датчани, това не е социално и против европейските ценности отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години С Вашата политика и помощи, които давате на *** по-вероятно не рая а Дания да закриите след 15-20 години! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години С Вашата политика и помощи, които давате на *** по-вероятно не рая а Дания да закриите след 15-20 години! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Затваряме ли магазина, кво става ?? Начи тея ше ги плашат, че ше им намалят помощите ... :)) пффф куче със салам ше плашат, ше им стоят там докато им дават помощи, ако тва не им е ясно на датчаните да ги светнем аз, щото в Цигойнерланд и толко не дават .... :)) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Няма страшно, тук няма да искат. В Дания и намалена помощта е два средни заплати в РЪБЪ. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Не са радвай много , щот ония богатите кат направят цедката , ше ни пратат тука *** на негротията...нали всяка държава солидарно ше поеме ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Ха ха ха ха Ние поне сме си истинска свинщина и за момента не са ни заляли. Излъгалите се са стъпят тук в чудо са се видели. Имало и положителни страни състоянието на държавата ни. :D отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Малко по малко Европа ще се светне за някои работи, но тогава вече може да е твърде късно. отговор Сигнализирай за неуместен коментар