Азиатските пазари затвориха търговията в понеделник с лек ръст, успявайки успявайки да се отърсят от тежките загуби на Wall Street от петък. Nikkei 225 се покачи с 0,69%, а Topix изтри ранните загуби и последно се търгуваше с 0,4% повече, като спадът в подсектора за нефт и въглища беше компенсиран от печалбите във финансовите компании и търговците на дребно, съобщава CNBC.
Kospi напредна с 0,48%, заради печалбите в технологичният сектор компенсират, които забавянето в този на производителите на стомана.
Hang Seng нарасна с 0,84%, представяйки се по-добре от регионалните си конкуренти. ASX 200 загуби 0,04%.
Технологичният сектор предимно се търгуваше по-високо, но загубите се забелязваха в стоманопроизводителите и производителите на автомобили. Samsung Electronics се повиши с 1,36%, а Posco спадна с 1,72%.
Спекулациите за евентуална търговска война между САЩ и Китай бяха основният фокус в днешната търговия. Американските акции са подложени на натиск, след като президентът Доналд Тръмп заяви в четвъртък, че е инструктирал търговските чиновници в САЩ да обмислят допълнителни тарифи за китайски стоки в размер на 100 милиарда долара.
Инвеститорите отчитат, че засиленото напрежение в търговията между двете най-големи икономики в света може да доведе до потенциална търговска война, а това на свой ред може да попречи на глобалния икономически растеж и корпоративните печалби.


Жена застреля мъж в спор за паркомясто на хипермаркет
Хороскоп за 4 юли 2026
Варна е домакин на Национално съвещание на директорите на ЦПЛР
Задействаха BG Alert за изчезналата Наталия
Черно море привлече опитен нападател
Петролът се стабилизира, след като доставките през Ормузкия проток се увеличиха
Златото се насочва към 4200 долара след обрат в очакванията за Фед
Япония и Индия задълбочават партньорството си с над 100 нови сделки
Найджъл Фараж започва да нервничи
Уолстрийт залага на продължаване на ралито през второто полугодие
Първа фатална катастрофа с камион на Tesla
Маслото мирише на изгорели газове – трябва ли да се притеснявате?
Автомобили за милиони бяха конфискувани от измамник
67-годишно разпадащо се BMW се продава по-скъпо от ново M3
Китайските марки за първи път изпревариха японските по продажби в Европа
Стъпка назад: Швеция връща разплащането в брой
Радев отстоява националния интерес: Ще наложи вето на санкциите срещу Русия
Yettel „спести“ на природата 159 662 кг електронни отпадъци за последните четири години
Разузнаването търси агенти сред студентите и във фейсбук