Допитването си е допитване, но референдумът си е референдум.Тъй че резултатите от последното допитване в Обединеното кралство, според които едно значително мнозинство от хората там вече са за оставане в ЕС, напомнят малко на поговорката, че когато се преобърне каруцата - пътища много, коментира за Frankfurter Allgemeine Zeitung Клаус-Дитер Франкенбергер.
Обратът в общественото мнение се обяснява най-вече с нагласата на онези британци, които през юни 2016 изобщо не участваха в гласуването. Потвърждава се старата истина, че последици има не само от гласуването, но и от негласуването.
Очевидно все повече британци започват да осъзнават, че излизането от ЕС е свързано с твърде високи материални разноски. Във всички случаи много по-високи от онези, за които говореха адвокатите на Brexit.
Да, по онова време имаше и фракция, която настояваше за оставане в ЕС - най-вече правителството на бившия премиер Камерън. Но тази фракция изобщо не аргументира така решително, както малко по-рано, когато ставаше дума за евентуалната независимост на Шотландия. Камерън и неговият кабинет запазиха само за себе си прогнозата колко скъп ще излезе Brexit на хората във Великобритания. Сега е моментът от чисто любопитство да попитаме: защо?


В парламента изслушват Иван Шишков заради Баба Алино
Англия се издъни срещу Гана. Хърватска и Колумбия с победи
Кристиано Роналдо с исторически постижения при разгром над Узбекистан
Русия обяви готовност за нови преговори с Украйна
Египетски самолет кацна аварийно в Горна Оряховица
MSCI повиши статуса на България до граничен пазар
Кризата за бензин в Русия се разширява след атаките срещу рафинерии
Еврото е най-слабо от година след намеци за различните посоки на ЕЦБ и Фед
Производителите на чипове повeдoха спада на Уолстрийт след разпродажбите в Азия
Л. Йорданова: Ролята на училището е много по-широка от академичните знания
Кражбите на катализатори придобиват чудовищни размери
Стар VW Golf стана звезда, след като беше пратен за скрап
Hummer отиде на дъното при пускане на лодка на вода
Nissan спира работа по електрическия Qashqai
BMW 3-Series 2018 срещу Audi A4 2018: Кое е по-надеждно
Доналд Тръмп ще връчи титлата на световния шампион
Москва не се отказва: Кремъл иска Беларус да се включи в бойните действия
Правителството ще обсъжда по-висок размер на социалната пенсия за старост
преди 8 години викаш обед е, а ти още не си ни демонстрирал колко си *** :):) та реши да се обадиш ... като спомена путин, там как е с изборите, кога ще ги забраняват ? :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години идеята не е да сменяш една порочна практика с друга :):) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Хехе... Те допитванията преди референдума показваха още по-голем процент за оставане в ЕС, пак допитвания даваха 10% преднина на Хилари пред Доньо... От много допитване Германия е вече месец без ново правителство... Допитвайте си се колкото си щете, ама ако направят пак референдум, никой не знае какво ше се случи... Просто требва да забранят изборите и референдумите и ше си решат проблемите у ЕС... Ше си се допитват помежду си и ше си зимат решения. Туск ще се допита до Даля Грибаускайте и ше продължат санкциите срещу Путин. Шмъркел ше се допита до Макарон и ше отворят границите за ***... Юнкер ше се допита до Моравецкий или до Порошенко и ше спрат СП2.... И така ЕС ше се бурно развива и хем без засечки... :lol: отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Да го направят като при нас, няма значение колко гласуват, важен е последния какво ще каже...... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години така са си го заложили, така са си и гласували.чупката от ес! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години все си мисля че такива референдумни решения, като влизане и излизане в един съюз НЕ трябва да се взимат с 50%+1. При важните решения трябва да си има разлика, да се покаже че населението е сигурно в избора си, иначе е както каза колегата в рамките на статистическата грешка като са резултатите не може да правите генерални заключения ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Процентът статистическа грешка при подобни допитвания не беше ли около 3%? :D отговор Сигнализирай за неуместен коментар