В лицето на Volvo още един автомобилен производител обявява пълното си сбогуване с двигателите с вътрешно горене. От 2030 г. шведите, които са част от китайската Geely Group, възнамеряват да произвеждат и продават само чисто електрически автомобили, както обяви във вторник в Гьотеборг компанията.
„Вече няма дългосрочно бъдеще за автомобилите с двигатели с вътрешно горене“, заяви главният технологичен директор на Volvo Хенрик Грийн, цитиран от DPA.
Volvo беше обявилa отдавна, че ще увеличи дела на чисто електрическите модели до около половината до средата на десетилетието – останалaтa част трябва да бъдат с хибридно задвижване. Според плановете обаче те вече няма да бъдат част от предложенията през 2030 г.
С намерението си Volvo се присъединява към нарастващия брой производители на автомобили, които възнамеряват да се сбогуват напълно с двигателите с вътрешно горене. Американският автомобилен гигант General Motors наскоро обяви, че ще продава само автомобили с нулеви емисии от 2035 г. нататък. Британският производител на автомобили Jaguar Land Rover наскоро обяви това за своята луксозна марка Jaguar – за периода след 2025 година. Въпреки това германските производители на автомобили досега се въздържат, що се отнася до евентуалното спиране на производството на бензинови, дизелови и хибридни коли.
Главният изпълнителен директор на Volvo Cars Хакан Самуелсон възнамерява да осъществи радикален обрат и при продажбите. В бъдеще изцяло електрическите автомобили на производителя ще се продават само директно през интернет. Новият изцяло електрически XC40 Recharge Pure Electric за моделна година 2022 ще бъде достъпен само онлайн. Настоящият търговски модел в сектора е изправен пред фундаментална промяна, твърди компанията. Въпреки това договорните партньори в представителствата на Volvo ще продължават да играят важна роля; те остават контактна точка за клиентите.
Производителят на автомобили Volvo Cars, базиран в Гьотеборг, бе отделен от шведския производител на търговски превозни средства Volvo AB. Сега Volvo Cars е собственост на китайската автомобилна компания Geely, която държи дял и във Volvo AB.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина
Няколко души пострадаха от мълния в увеселителен парк в Швеция
Украйна планира производство на ракети "Пейтриът": защо това е лоша идея?
Путин призна: Преминаваме през труден период, обеща да се справи с предизвикателствата
преди 5 години Защо им викате шведи след като са китайска собственост.Следват Тесла със само 20на години закъснение...:) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години ето я и продуктовата им гама за европа ...https://***.youtube.com/watch?v=-UYA1PjEkH0&feature=emb_logoи понеже форумните обли камъчета си мислят , че някой ги баламосва и ментосва , те това е от един блогър дето прави тестове на електрички , да видите зарядна станция в белият свят ... :))) ... и през зимата ... щото не вървели зимата ... и камиони немало ... https://***.youtube.com/watch?v=rWKHFiB4XG8 отговор Сигнализирай за неуместен коментар