Японският автомобилен концерн Toyota Motor Corp е отменил някои от поръчките си на спортния джип Harrier поради прекъсвания в производството, предизвикани от блокадите заради коронавируса в Шанхай, Китай, пише японският бизнес ежедневник Nikkei, цитиран от Ройтерс.
Към клиентите е отправена молба да променят поръчките си към подобрения Harrier, който би трябвало да излезе на пазара през септември.
От Toyota обмислят компанията и дилърите ѝ да покрият разликите, тъй като цената на по-новия модел е вероятно с около 733,35 щатски долара по-висока. Към момента автомобилопроизводителят не е дал информация нито за цената, нито за подобрените функции на новия модел.
Предполага се, че това е първият път, в който поръчка, получена от Toyota, е отменена заради проблем на компанията, пишат от ежедневника, позовавайки се на редица дилъри.
Около 74 хил. единици от Harrier са били продадени в страната миналата година, сочат данните на Японската асоциция на автомобилните дилъри.
Към момента от Toyota нямат коментар по темата.
Миналата седмица японският концерн съобщи, че планира да свие производството си в световен мащаб, което ще достигне около 700 хил. единици през август, или с близо 18% по-ниско от обявеното в началото на годината.
Подобни планове обяви и Honda, откъдето възнамеряват да намалят производството си с до 30% следващия месец.


Хороскоп за 24 юни 2026
Минималната работна заплата няма да бъде замразявана
Радев: Показанията на Невзоров са много важни, за да стигнем до същината за незаконно строителство във Варна
Десетокласници посетиха Районен съд-Варна за среща със съдия Теодора Шишкова
Григор Димитров се класира за втория кръг в Майорка
Върви ли светът към многополюсен ред? Попитахме експертите
Сътрудник на Мъск набира 2.5 млрд. долара след успеха на SpaceX
Рубини каза, че икономиката не зависи от Фед
Нова реалност: Продават се имотите на справедлива цена, надценените застояват
М. Мошелова: Лейбъристите губят почва, докато Великобритания търси път към ЕС
Nissan спира работа по електрическия Qashqai
BMW 3-Series 2018 срещу Audi A4 2018: Кое е по-надеждно
Китайци направиха най-черната автомобилна боя
Tesla Model 3 на автопилот се вряза в къща и уби жена
85-годишен вдигна 170 км/ч при гонка с друга кола
Шишков за “Хемус”: Магистралата е с една голяма дупка по средата
Двама души бяха застреляни в библиотека в Калифорния
Лавров: Европа не крие подготовката си за война с Русия
Израел изпада в изолация, изборите в САЩ пренареждат Близкия изток