Производителят на радиатори от Стражица „Корадо-България“ АД ще разпредели шестмесечен дивидент от печалбата за първото полугодие на 2022 г., съобщава компанията.
Управителният съвет на дружеството е предложил на надзорния съвет да разпредели брутен дивидент в размер на 0,1 лева на акция, посочва се в съобщението, публикувано на сайта x3news.com.
Общият размер на дивидента е за над 1,3 млн. лева.
Изплащането му трябва да бъде гласувано от акционерите на извънредно общо събрание, което предстои да бъде свикано.
„Корадо“ разпределя шестмесечен дивидент от 2018 г. насам. Единствено през 2018 г. дивидентът за първото полугодие е в размер на 0,19 лева. В периода 2019-2021 г. той е винаги 0,1 лева.
В последната година акциите на дружеството поевтиняват с малко над 15%. Пазарната капитализация достига малко над 92 млн. лева.
Свързани компании:


Варненец: Внимавайте по велоалеята срещу Пожарната, че лято с гипс е кофти
Радев за Украйна: Тази война на изтощение, разрушение и опустошение трябва да приключи
Митничари от Варна спипаха контрабандни обекла, хавлии, завивки и над 4500 м плат от Турция
ГЕРБ: Радев ще се извини ли за Бюджет 2026?
Благомир Коцев иска съдействие от районните кметства по казуса “Баба Алино”
България има голям шанс да привлече пълноценно автомобилно производство
Тръмп: Кметът на Лондон е ужасен
Новините в развитие
Суса от Goldman: Все още сме в среда на скъп петрол
Суса от Goldman: Търсенето също се възстановява
Volkswagen ID. Buzz става кемпер срещу 2600 евро
Ferrari показа уникат за над милион долара
Винетките поскъпват с 30 % от 1 август
Масов агрегат поставя под въпрос надеждността на Toyota
BYD променя стратегията си – отказа се от завод в Турция
Николай Попов: В България съществува ПТП мафия
Лукашенко: Народите на Русия, Беларус и Украйна ще бъдат заедно
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Гюров с коментар за бюджета: Гражданите очакваха нещо съвсем различно
СОС реши: Парк "Заимов" запазва името си