Производителят на радиатори от Стражица „Корадо-България“ АД ще разпредели шестмесечен дивидент от печалбата за първото полугодие на 2022 г., съобщава компанията.
Управителният съвет на дружеството е предложил на надзорния съвет да разпредели брутен дивидент в размер на 0,1 лева на акция, посочва се в съобщението, публикувано на сайта x3news.com.
Общият размер на дивидента е за над 1,3 млн. лева.
Изплащането му трябва да бъде гласувано от акционерите на извънредно общо събрание, което предстои да бъде свикано.
„Корадо“ разпределя шестмесечен дивидент от 2018 г. насам. Единствено през 2018 г. дивидентът за първото полугодие е в размер на 0,19 лева. В периода 2019-2021 г. той е винаги 0,1 лева.
В последната година акциите на дружеството поевтиняват с малко над 15%. Пазарната капитализация достига малко над 92 млн. лева.
Свързани компании:


Черно море триумфира на международен турнир
Забелязаните мазутни отлагания по крайбрежието не са в резултат на скорошен нефтен разлив
Голям район във Варна без вода днес
Роби открива националното си турне тази вечер във Варна
Варна на челно място в класация за... най-евтин аперол в Европа
Goldman очаква $80 в края на годината, част 1
Goldman очаква $80 в края на годината, част 2
Две земетресения с магнитуд над 7 удариха Венецуела
Oklo: Имаме нужда от много ядрени реактори
Anthropic обвинява Alibaba, че е получавала „незаконен“ достъп до AI моделите ѝ
Винетките поскъпват с 30 % от 1 август
Масов агрегат поставя под въпрос надеждността на Toyota
BYD променя стратегията си – отказа се от завод в Турция
Японски марки признаха за лошо качество на американските си коли
Най-добрите употребявани коли за по-малко от средна заплата
Цигарите поскъпват от август тази година, след това и от март догодина
Реаниматори обсъждат дали да прехвърлят пострадалата на АМ "Тракия" от Ямбол в Пловдив
МВнР: Няма пострадали българи при земетресенията във Венецуела
Седемнадесетгодишен младеж загина след сбиване в Атина