Панамски съд отстрани ръководния екип на Доналд Тръмп от хотел Trump Ocean Club International Hotel and Tower в Панама Сити. Това е явна победа на мажоритарния собственик на хотела, който се бореше да си възвърне контрола върху имота, предава Ройтерс.
Няколко часа след като работник премахна името на американския президент от хотела, организация „Тръмп“ съобщи в комюнике, че панамски съд е наредил назначаването на временен администратор, който да управлява хотела. В него се допълва, че няма окончателно правно решение по проблема.
Организация „Тръмп“ изрази „пълна увереност“, че в крайна сметка ще надделее в съдебната битка.
Ожесточеният спор около хотела на Тръмп отново постави в центъра на вниманието бизнес делата на американския президент по света. Редица имоти с марка „Тръмп“ се отказаха от името, откакто американският президент встъпи в длъжност миналата година.
По-рано днес Орестес Финтиклис, собственик на хотела в Панама, който води съдебна битка за отстраняване на ръководния екип на хотела, поставен от организация „Тръмп“, заяви, че съдът е прекратил делото.
„Днес спорът беше разрешен от съдиите и властите в тази страна. Днес Панама ни накара да се гордеем“, каза Финтиклис, без да дава повече информация.
Организация „Тръмп“ съобщи, че конфликтът в крайна сметка е бил разрешен от арбитражен панел в рамките на Международната търговска камара.
След завършването й през 2011 г. 70-етажната сграда във формата на корабно платно стана първият международен хотел на Тръмп. Комплексът на крайбрежието включва апартаменти и казино и носеше на Тръмп приходи между 30 и 50 млн. долара.


Кметове на малки родопски общини с по-високи заплати от кмета на Варна
Две жени изпотрошиха вратата на хотел и кола на Златните, буйстваха и срещу полицаи
Очаква се Гюров да обяви президентската си кандидатура до дни?
Василев: Оглушително мълчание от върховния главнокомандващ на България след новината за "Безмер"
Атанас Атанасов: Президентът да свика КСНС заради рисковете за националната сигурност
Unitree: Хуманоидните роботи ще станат масов продукт до 10 години
Технологичният подем в Китай превръща Star 50 във водещ борсов индекс
Протоколите от Фед показаха, че може да има нужда от повишение
Основателят на China Evergrande получи доживотен затвор за финансови измами
Българските олимпийци по природни науки изграждат бъдещия глобален елит
Renault ще запази физическите бутони, дори и да струват повече
SUV-та и комбита крият тайно място в багажника
Porsche 911 остава безспорният крал на спортните автомобили
Какви коли карат звездите от "Одисея"
Genesis предизвиква премиум сегмента с най-големия електромобил в Европа
18-годишният, обвинен в нападение над непалци, остава окончателно на свобода
Двама туристи починаха в планината, смъртта им не е свързана с инциденти
Министър Шишков разкри далавери, довели до 2,5 млн. евро загуби във ВиК сектора
Мъж е с опасност за живота след инцидент с трактор
Пенсионните системи не издържат, възрастните хора са потенциал за бизнеса