САЩ планират да събират данни от социалните медии от кандидатите за виза в страната, съобщава Ройтерс. Идеята е вписана в планове на Държавния департамент, изготвени във връзка с политиката на президента Доналд Тръмп за „тотално проучване“ на кандидатите.
Кандидатите за виза и за имиграция в САЩ ще трябва да представят списък със своите профили в социалните мрежи, които са използвали през последните пет години. Тези данни ще бъдат представяни в специални апликационни форми.
Ако идеята бъде одобрена, кандидатите за виза ще трябва да дават информация за телефонни номера, имейл адреси и предишни пътувания в последните пет години. Те ще бъдат питани и дали са били депортирани от дадена страна, както и дали техни роднини са замесени с терористична дейност, допълват още от Държавния департамент.
Ройтерс припомня, че съдът е спрял опитите на Доналд Тръмп да ограничи миграцията и да забрани влизането на граждани от няколко страни в САЩ.
Сп. Time отбелязва, че новата мярка ще засегне към 15 млн. чужденци, които всяка година кандидатстват за американска виза. Изключение ще бъде правено за дипломати и визи за официални лица.
Преди тази информация се събираше само от чужденци, които са идентифицирани като подозрителни – например идващите от райони, контролирани от терористични организации. Всяка година в тази категория попадат към 65 хил. души.


Над 200 сигнала за мазут по Черноморието през юни
Шефът на БНБ с критика към бюджета
В Созопол задържаха рекордно количество райски газ
Тръмп отново обяви желание за край на войната в Украйна
Черно море обяви официално още едно ново попълнение
Собственикът на Breitling: Китай остава труден пазар
Жегата започна в Ню Йорк
Биология на дезинформацията: Защо виждаме саблезъби тигри в новинарския поток
National Grid заложи на AI фирма
Слънчевата и вятърната енергия вече дават 35,3% от производството на ток в света
Fiat Multipla се завръща като 4-местна градска кола
Bentley показа уникална преливаща боя
EС ще ограничава скоростта от... Космоса
Кога шумът от гумите е по-силен
BYD не иска съюзи в Европа
Различен петък - слънце, жега, бури и градушки
Подправки, които можете да гледате на балкона
5 напитки за разхлаждане в летните жеги
преди 8 години Такива като тебе само "минават" и до там.Нищо. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години САЩ ще събират данни от социалните медии за кандидатстващите за визи===Хахахах смешници! Ще минем и без да ходим в САЩ пък те да си събират квото си искат! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години *** простотията... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години е от тука мое земат мойте коментари, но с тех и без тех има скоротечно потъване .... :))Make America кеннеф again ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години be_google ,Една изгладняла лисица, като съгледала на една лозница да висят гроздове, поискала да ги достигне, но не успяла. Отивайки си, тя си казала: Зелени са.Така и някои хора, като не могат да уредят работите си поради некадърност, оправдават се с обстоятелствата.(Езоп "Лисица и грозде") отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години ОТВРАТИТЕЛНА ДЪРЖАВА, С ОЩЕ ПО-ОТВРАТИЛЕН СУПЕРКОРУМПИРАН ПОЛИТИЧСКИ ЕЛИТ, НИКАКВО СВОБОДНО МНЕНИЕ....за чий ми е да ходя при тях??? Да, НАКРАЛИ са от целия свят исторически произведения на изкуството, светини, архиви, да пикнат с тях! нека събират....те и ДС събираше, а днес са никои...светът е видял и изтърпял мноооого гадни империи и тирании!!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар