Бурен смях избухва от предните редици на столичния цирк в Пхенян. Войници аплодират коронния номер – корейски селянин, който се представя за манекен, измъчва американски войник (с голям нос и руса коса). Армията е свободният работен ресурс на страната и шоуто е неговото възнаграждение след месеци на усърдна строителна дейност по новите обекти на града, пише в свой репортаж The Economist.
Откакто Ким Чен-ун пое властта в страната след смъртта на баща му през декември 2011 г., севернокорейският „млад лидер“ показва страстта си към строителните проекти, като поставя ударение на развлеченията. Това бе обещание, което той даде предварително на поданиците си, както и това за просперитета. Ким заповяда в бързо темпо да се ремонтират двата основни лунапарка на столицата. След това бяха построени нов аквапарк, 4D кино и делфинариум, както и паркове край реки, жилищни домове в небостъргачи и нов летищен терминал, открит през миналия месец. Сега се строи и подземен шопинг център в центъра на града, който е предназначен за малката по брой класа на новозабогателите жители на столицата.


Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Откриха труп на жена в Елените
Въздушната линейка транспортира пострадал до София
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Николов: В район „Приморски” установихме нещо доста по-притеснително
Корман Исмаилов: ДПС е приключило
Челен удар край Луковит:14-годишно дете пострада тежко
Украйна не е единствената бойна организация, която оформя автономна война
Първан Симеонов: Може да се окаже, че моделът остава без Борисов и Пеевски, но с нов началник


преди 10 години отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години ех да бях на този на мястото ехааа само оръжия за масово унищожение и ще сме приятелски държави с вси4ки който са анти американски отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години по скоро звучи като *** расия отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Звучи малко като описание на България! :D Лидера по телевизията постоянно говори за разни тангенти, дъги, метро, булеварди, градинки.... из софийските улици се разхождат родните "donju" /синове дъщери и внуци на бивши партийни величия и тяхния антураж/ ......а из страната -разруха, празни призрачни разкапващи се постройки, измъчени от първобитен труд селяни грабени и тероризирани от *** банди..... - мила родна картинка! :D отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години бузестия *** скоро ще опъне въжето на някой площад това е някаква трагикомедия тяхното и е време да има финално ръкопляскане, преди тоя хамстер да направи некоя голяма беля отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години бузестия *** скоро ще опъне въжето на някой площад това е някаква трагикомедия тяхното и е време да има финално ръкопляскане, преди тоя хамстер да направи некоя голяма беля отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години 10 Days in North Koreahttps://***.youtube.com/watch?v=5xs--To414Iей тука едно яко доку за тея харпуни. Аз като го гледах, тея уж са най-изолираната държава в цял свят, най-тва, най-онова, ама са по читави от нас и цел свет им обърнал гръб и пак кат гледам за кво става въпрос, предтаам си ако тея почнат нормална търговия и се развъртят кво ше стане ......Единствената тъпотия е с тея лозунги с на тоя дедо му и баща му иначе всичко друго си е ток и жица, че тея даже и транспорта кат го видях е кат в EU в София с тънката разлика, че там е по-чисто и никой не смее да прай *** и да пише "*** за Левски/ЦСКА" по стените и да рисува по подлезите и да се боде щото ше има туц в муцуната ..... А за мене тва е правилно, както са тея треа да има ред и дисциплина те тва е!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години "в бързо темпо да се ремонтират двата основни лунапарка на столицата. След това бяха построени нов аквапарк, 4D кино и делфинариум, както и паркове край реки, жилищни домове в небостъргачи и нов летищен терминал, открит през миналия месец. Сега се строи и подземен шопинг център в центъра на града"Ле -ле представяте ли си как щеше да реве нашата "демократична" пропаганда ако всичко това беше направено тук!П.С. Струва ли си да коментираме краварина, незнаещ разликата м/у поданик и гражданин!? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години еми същото е като у нас, само че там лидера е един, а при нас 5 то все тая. Същото е и в Русия и в САЩ и навсякъде по света,разделение на бедни и богати нали всички сме хора, кво по-различно да е..... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години """""Въпреки всичко това неравенството в доходите сякаш бързо нараства между тези, които живеят в Пхенхатън, и тези в най-бедните квартали на столицата, между онези, които имат леки коли, и тези, които не могат да си купят и смартфон""""""""""Яааа, май познато и у нас?! отговор Сигнализирай за неуместен коментар