Над 700 млн. лева повече разходи за персонал ще има в следващия бюджет, който правителството ще предложи, и то във всички сектори. Това заяви на пресконференция в централата на ГЕРБ министърът на финансите Владислав Горанов, предаде БТА.
Той каза, че следващият български бюджет ще бъде с по-малък дефицит от този, който беше планиран. В него залагаме всички тези политики, за които преди шест месеца претендирахме за изпълнителната власт, посочи финансовият министър.
Увеличението на учителските заплати е факт и ще продължи и през следващата година, каза Горанов. Обещали сме на Северна България магистрала "Хемус" и до пролетта на 2018 г. тя ще бъде завършена като проект до разклона Плевен-Ловеч, заяви финансовият министър.
Той каза, че другите теми са за социалната политика, за подобряване на работата на институциите и за премахването на излишната бюрокрация.
"Всичко това безспорно дразни и притеснява нашите опоненти, които трябва да намерят смислени аргументи, за да се противопоставят на успешните ни политики", коментира Горанов. Той отбеляза, че потреблението и доходите в реалния сектор растат и това се оценява от обществото.


Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Кой избива делфините в Черно море?
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
С колко ракети остана Иран?
Велислав Величков: Няма “наше” или “ваше” НС, то е на всички граждани
Офицер от КГБ, манипулатор: Какви са отношенията между Путин и Тръмп?
И Йотова нахъса DARA: Вярваме в успеха, мило момиче
преди 8 години Прекрасно Вярвам че финансовия министър ще изпълни обещанието си и ще харчи по вече през следващата година а не като тази да икономисва държавни разходи 700 милиона или 1 милиард увеличаване на доходите ще тласне рязко нагоре потреблението и Б В П Нужни са по вече пари за БДЖ регионални пътища благоустрояване на градовете Във здравеопазването и М В Р има достатъчно пари но трябва да харчите за тях да станат по ефективни и да вършат работата за която им плащаме Всичко което не можете да го направите вече години наред го давайте на концесия - магистрала Хемус магистрала Черно море пътя Русе - В Търново и пътя Русе Шумен Сръбска граница -СофияТрябва да разберете ча няма безплатен обяд и всеки които иска да се движи бързо и безопасно трябва да плаща Вижте Сърбия отговор Сигнализирай за неуместен коментар